Problemy z siecią

(Mario S4) #1

witam! używam systemu win98se. Po jego przeinstalowaniu nie moge wejść na sieć. System jej nie widzi. Nie wiem czy to jest powód ale używałem krótko przed przeinstalowaniem programu ad-aware jednak nie sprawdziłem czy wtedy sieć jescze działała, a po przeinstalowaniu przestałą działać. Sformatowałem dysk i zainstalowałem ponownie win98se i nie pomogło nadal nie widze sieci. Według admina powinno wszystko działać. Prosze o pomoc

Czy może jakbym zainstalował win2000 to by sie naprawoło?

(pysiu) #2

Proponuje odinstalować sterowniki od karty sieciowej zainstalować ponownie i na nowo wszystko skonfigurować .Moze tez tak być ze coś nie jest ustawione dlatego moze nie chodzić .nastemna rzecz z którą moze byc to uszkodzona karta jednak się spotykałem ze trzeba było kilka krotnie instalować 98 aby wykryło ustawienia sieci .a tu zerknij kilka ustawień typowej sieci http://www.banita.pl/konf/konfiguracja.html

(Mario S4) #3

dzięki za odp. Tylko że tak:

1 karta sieciowa działa dobrze, ustawiłem ją tak jak na początku gdy wszystko było dobrze

2 tak samo ustawiłem TCP/IP

3 mam tylko jedną partycje którą sformatowałem i zainstalwałem ponownie win98se

4 widze w otoczeniu sieciowym tylko mój komputer

(Misiek Tychy) #4

a grupe roboczą masz dobrze nazwaną(np: OSR)

ja też tak miałem i musiałem ustawiać za pierwszym razem nie wykrył mi ale za drugim razem juz tak

(Mario S4) #5

dzięki za odp.

kurcze chyba dobrze mam ją wpisaną.

tak samo jak miałem wpisaną jak wszystko mi działało.

zmieniałem ją trzy razy na dobrą potem zmieniłem i znowu wpisałem dobrą ale cały czas kapa bo nie chce chodzić:frowning:

nie mam pojęcia co może być przyczyną

czy jakbym przeinstalował na win2000 to byłaby szansa że cosik to pomoże?

(pysiu) #6

a czy sprawdzałeś ze masz fizycznie podlączenie z serwerem np puszczając ping.... w miejsce kropek wpisz adres serwera czy jestes twój kabel jest wpiety w swicza lub haba ,czy jezeli jest w karcie sieciowej dioda czy ona sie pali bo jezeli sie nie pali to znaczy ze nie działa nie wysłasz pinga i nie widzisz nikogo w otoczeniu sieciowym to są objawy typowe do : 1 zepsuta karta sieciowa

2 nie wpiety jesteś w swicza lub w inne urządzenie do rozprowadzania neta w ostateczności doinstaluj drugi sytem i zobaczysz czy zadziała

(Mario S4) #7

dzięki za odp.

ping działa

net mi chodzi dosyć dobrze

tylko w otoczeniu sieciowym widze tylko mój komp i jeden serwer i nic poza tym