Problemy z siecią

witam! używam systemu win98se. Po jego przeinstalowaniu nie moge wejść na sieć. System jej nie widzi. Nie wiem czy to jest powód ale używałem krótko przed przeinstalowaniem programu ad-aware jednak nie sprawdziłem czy wtedy sieć jescze działała, a po przeinstalowaniu przestałą działać. Sformatowałem dysk i zainstalowałem ponownie win98se i nie pomogło nadal nie widze sieci. Według admina powinno wszystko działać. Prosze o pomoc

Czy może jakbym zainstalował win2000 to by sie naprawoło?

Proponuje odinstalować sterowniki od karty sieciowej zainstalować ponownie i na nowo wszystko skonfigurować .Moze tez tak być ze coś nie jest ustawione dlatego moze nie chodzić .nastemna rzecz z którą moze byc to uszkodzona karta jednak się spotykałem ze trzeba było kilka krotnie instalować 98 aby wykryło ustawienia sieci .a tu zerknij kilka ustawień typowej sieci http://www.banita.pl/konf/konfiguracja.html

dzięki za odp. Tylko że tak:

1 karta sieciowa działa dobrze, ustawiłem ją tak jak na początku gdy wszystko było dobrze

2 tak samo ustawiłem TCP/IP

3 mam tylko jedną partycje którą sformatowałem i zainstalwałem ponownie win98se

4 widze w otoczeniu sieciowym tylko mój komputer

a grupe roboczą masz dobrze nazwaną(np: OSR)

ja też tak miałem i musiałem ustawiać za pierwszym razem nie wykrył mi ale za drugim razem juz tak

dzięki za odp.

kurcze chyba dobrze mam ją wpisaną.

tak samo jak miałem wpisaną jak wszystko mi działało.

zmieniałem ją trzy razy na dobrą potem zmieniłem i znowu wpisałem dobrą ale cały czas kapa bo nie chce chodzić:-(

nie mam pojęcia co może być przyczyną

czy jakbym przeinstalował na win2000 to byłaby szansa że cosik to pomoże?

a czy sprawdzałeś ze masz fizycznie podlączenie z serwerem np puszczając ping… w miejsce kropek wpisz adres serwera czy jestes twój kabel jest wpiety w swicza lub haba ,czy jezeli jest w karcie sieciowej dioda czy ona sie pali bo jezeli sie nie pali to znaczy ze nie działa nie wysłasz pinga i nie widzisz nikogo w otoczeniu sieciowym to są objawy typowe do : 1 zepsuta karta sieciowa

2 nie wpiety jesteś w swicza lub w inne urządzenie do rozprowadzania neta w ostateczności doinstaluj drugi sytem i zobaczysz czy zadziała

dzięki za odp.

ping działa

net mi chodzi dosyć dobrze

tylko w otoczeniu sieciowym widze tylko mój komp i jeden serwer i nic poza tym