Problemy z Starszym komputerem

Witam. Od jakiś 2 dni mam problem z komputerem. Mimo, że jest to dosyć stary sprzęt to w przeszłości mimo wieku nie miałem z nim większych problemów aż do teraz. Problem polega na tym że 2 dni temu zmieniłem płytę główną ale komputer nie chciał odpalić z tą płytą. Kiedy włożyłem wcześniejszą płytę wszystko działało ale pojawiły się problemy. Pierwszym problemem jest to, że temperatura procesora dochodzi do 82 stopni (tyle max widziałem), temperatura karty dochodzi do 60 stopni a płyty do 50. Dodatkowo w grach mimo że kiedyś miałem po 40-50fps teraz mam 15 i straszne ścinki.
Podzespoły:
Procesor Intel Core 2 duo E7300 2.66GHz
Karta graficzna Nvidia GeForce GT9500 512mb
4GB ramu
Nie znam nazwy płyty głównej.

Tcase tego procesora to około 74 stopnie, więc twój pewnie zrzuca zegary, żeby się nie ugotować i stąd masz gorszą wydajność.
Sprawdź poprawność zamontowania chłodzenia oraz pasty.

Pastę wymieniłem przy okazji zmiany płyty, radiator jest zamontowany poprawnie, jednak że wieczorem po uruchomieniu temperatura na procesorze wynosiła 40 stopni ale mimo wszystko wydajność nadal się nie zmieniła. Jakiś pomysł na poprawienie wydajności karty?

Wymiana.
W sumie całego zestawu, bo do YT on jeszcze ujdzie, ale z grami ciężko, jeżeli “sie pogarsza”, to sprawdź też dysk HDTune np. Jednak Temperatury, które podałeś, to są niedopuszczalne, jaką pastę dałeś?