Problemy z sterownikami do karty dźwiękowej

To mój pierwszy wątek na tym forum, więc witam wszystkich. Otóż mam problem z dźwiękiem w grach, głównie podczas przerywników filmowych: nie słychać głosów postaci. Pisałem już o tym na jakimś forum, napisali, że to najprawdopodobniej problem z kartą dźwiękową i że trzeba ją (tj.sterowniki) zaktualizować. Też myślę, że w tym leży problem, niestety nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do tej karty. Model to: HD Audio rear output. Wiecie, gdzie mogę je znaleźć i czy problem w ogóle leży w sterownikach? Od razu zaznaczę, że w sprawach sprzętu komputerowego jestem raczej zielony, także prosiłbym w odpowiedziach o stosowanie prostego języka ;}.

kornik94 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A weź wejdz w panel sterowania i dzwięk i jakie piszą ci stery to napisz.

Kurde, nie widzę tam nigdzie sterowników, jest tylko nazwa, ale jak wejdę przez dxdiag to w nazwie sterowników jest napisane viahduaa.sys.

Podaj model płyty głównej. Jak nie wiesz jaki zainstaluj everest. Mam rozumieć że dźwięk zintegrowany?

TO coś żle sprawdż tak jak powiedziałem

Płyta główna- ASUS M2N68 Motherboard, dźwięk zintegrowany. A jeśli chodzi o sterowniki, to znalazłem coś takiego : Disable Digital Output, ale nie wiem czy o to chodzi.

To nie są stery tylko wyłączenie wyjścia optycznego.

Pobierz ostatnie ze strony Asusa

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=iDZQ9yNK2CbKW6Zv#