Problemy z sterownikami do karty dźwiękowej


(M Kornel94) #1

To mój pierwszy wątek na tym forum, więc witam wszystkich. Otóż mam problem z dźwiękiem w grach, głównie podczas przerywników filmowych: nie słychać głosów postaci. Pisałem już o tym na jakimś forum, napisali, że to najprawdopodobniej problem z kartą dźwiękową i że trzeba ją (tj.sterowniki) zaktualizować. Też myślę, że w tym leży problem, niestety nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do tej karty. Model to: HD Audio rear output. Wiecie, gdzie mogę je znaleźć i czy problem w ogóle leży w sterownikach? Od razu zaznaczę, że w sprawach sprzętu komputerowego jestem raczej zielony, także prosiłbym w odpowiedziach o stosowanie prostego języka ;}.


(Agatonster) #2

kornik94 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Matulek25) #3

A weź wejdz w panel sterowania i dzwięk i jakie piszą ci stery to napisz.


(M Kornel94) #4

Kurde, nie widzę tam nigdzie sterowników, jest tylko nazwa, ale jak wejdę przez dxdiag to w nazwie sterowników jest napisane viahduaa.sys.


(igrek) #5

Podaj model płyty głównej. Jak nie wiesz jaki zainstaluj everest. Mam rozumieć że dźwięk zintegrowany?


(Matulek25) #6

TO coś żle sprawdż tak jak powiedziałem


(M Kornel94) #7

Płyta główna- ASUS M2N68 Motherboard, dźwięk zintegrowany. A jeśli chodzi o sterowniki, to znalazłem coś takiego : Disable Digital Output, ale nie wiem czy o to chodzi.


(Michal Kolatek) #8

To nie są stery tylko wyłączenie wyjścia optycznego.

Pobierz ostatnie ze strony Asusa

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=iDZQ9yNK2CbKW6Zv#