Problemy z sterownikami SCX-4200 pod Vista x64

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem oprogramowania urządzenia wielofunkcyjnego Samsung SCX-4200 pod system operacyjny Windows Vista Ultimate x64.

Pobralem z strony Samsunga odpowiednie sterowniki, a dokładniej : Printer Driver , oraz z różnych źródeł dotyczących danej drukarki.

Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat o błędzie

z czego później pojawia się komunikat o znalezieniu nowego sprzętu i kieruje się zgodnie z zaleceniem dając na “Odszukaj i zainstaluj oprogramowanie sterownika”, po odnalezieniu drukarki przez system instaluje go i pojawia się drugi komunnikat

Dodaję, że skaner działa bez zarzutów, tylko problemy występują przy drukarce.

Proszę o pomoc :!:

Dodane 21.04.2009 (Wt) 11:14

Z tego co widzę to nikt jeszcze takiego przypadku nie miał/nie spotkał się więc muszę się zapytać jak wyłączyć zasady, które to blokują

znalazłem rozwiązanie tego problemu ale w moim przypadku dla Windows7. Prawdopodobnie dla Windows Vista też można rozwiązać ten problem w ten sam sposób a dokładniej:

  1. wpisujemy w polu “uruchom” w menu start “mmc”

  2. musimy dodać przystawkę (plik/“dodaj/usuń przystawkę”) “edytor obiektów zasad grupy”

  3. akceptujemy ustawienia domyślne czyli “obiekt zasad grupy” komputer lokalny"

  4. gdy dodała nam się przystawka przechodzimy do odpowiedniej kategorii :

zasady komputer lokalny/konfiguracja komputera/szablony administracyjne/drukarki

  1. szukamy opcji “nie zezwalaj na instalacje drukarek używających sterowników trybu jądra” i zmieniamy ją na “wyłączone”

  2. po tym wpisujemy komendę w polu “uruchom” “gpupdate /force”

powinno to pomóc, u mnie po wykonaniu tych czynności drukarka samoistnie doinstalowała sterowniki