Problemy z systemem po deinstalacji KIS

Ściągniętym ze str. Kaspersky deinstalatorem odinstalowałam KIS 2010, wersja na 90 dni, zostało do końca 8 dni i bez przerwy nękało mnie okno z propozycją odnowienia licencji. Zainstalowałam CIS i zaczęły się schody. W efekcie nie wiem czyja wina, którego programu, ale pokopało się coś w systemie z opcjami folderów, Operą, która się zawiesza itd. System Win XP Pro.

Najpierw z pozycji pulpitu nie można było wejść a żaden folder, bo pojawiała się opcja wyszukaj, zamiast otwórz. Wprowadziłam polecenie regsvr32 /i shell32.dll , z pulpitu mogę wejść w tej chwili w foldery, ale w menu Start nie otwierają się, wyskakuje odmowa dostępu. W opcjach folderów jest ok, domyślna akcja open, to samo w rejestrze. Póki co nie chce skorzystać z opcji naprawy systemy, bo płytę instalacyjną mam z SP2, więc trzeba poświęcić znów czas na doinstalowanie z WU poprawek i SP3, a mam inną pilną robotę na kompie. Proszę pilnie o pomoc.

Odinstaluj CIS i sprawdź czy masz dostęp,on potrafi takie cyrki sprawiać.Też go używam i na początku musiałem się trochę nauczyć jego obsługi bo ciągle mi coś blokował.Ale teraz jest OK.