Problemy z systemem (win7)? start/restart/zamykanie/ogolny spadek wydajnosci

witam…

 

z góry przepraszam jak coś złe pisze, złe umieszczam,… dobija mnie już mój komputer (acer aspire 5739g) i potrzebuje jak najszybciej wsparcia bo już mnie nerwica powoli łapie…

z kompem  “walczę” już spokojnie od 4-5 miesięcy… problemy takie jak w temacie ze szczególnym uwzględnieniem startu, restartu, i zamykania systemu… od tego sie wszystko zaczęło… od długiego czasu startu i jeszcze dłuższego zamykania…

chłopaki z “elektrody” nie dali sobie z tym rady… był otl, mbam i jeszcze kilka innych programów i żadnej poprawy… zacząłem wiec kombinować na własna rękę biorąc oczywiście pod uwagę hipotezy chłopaków elektrody…

efekt… 

nowy dysk i niezliczone reinstalacje systemu… próba na tym forum jest moja ostatnia… jesli nie bedzie poprawy to komp idzie albo do “żyda” abo do pieca…

wszystkiego naraz opisać nie zdołam wiec na początek podaje linki do raportów z OTL`a, z nadzieja ze przybliza wam nieco moje, a w zasadzie komputera, problemy…

nadmienię tylko ze system zestal postawiony na nowo (na całkowicie wyczyszczonym dysku) ok 2 tygodni temu po powrocie z serwisu gdzie byl na testach… testy nie wykazały problemów z podzespołami wiec sugestia padła na problemy natury systemowej… dlatego wlasnie był robiony format&sys… 

po zainstalowaniu i aktualizacji systemu komputer pracował zauważalnie lepiej niżeli ostatnimi czasy…

no ale same  “czasy” się niewiele, o ile w ogolę, nie zmieniły… mam na mysli oczywiście start i zamykanie systemu…na dodatek po ok tygodniu pojawiły się “nowe” zachowania… mianowicie…

  • start systemu - 10-20 min…

  • zamykanie tak samo 10-20 min i ostateczne zamkniecie na sile  (kilka sekund wciśnięty power),

  • czasami niby się zamknął (cisza) ale kontrolki zasilania i panelu dotykowego zostały włączone… finał taki jak w/w czyli POWER,

  • innym razem z kolei restart po zamknięciu,

  • brak uruchomienia (zwias na logo win)…

czyli cyrki… 

Mam nadzieje ze uda się coś temu zaradzi… tak wiec…

OTL:

 

http://wklej.to/FXRaC

 

http://wklej.to/OFIrt

 

 

czekam niecierpliwie na odpowiedzi… 

pzdr

 

Sprawdź w trybie awaryjnym i po odinstalowaniu Eseta.

nie masz BSOD ?

sterowniki aktualne ?

Właczony Tryb AHCI w biosie ?

20 min start systemu :shock: Czy kupiłeś nowy dysk czy używany? Mimo wszystko daj screena z HDTune z zakładki Health.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

dzięki za szybki odzew… więc po kolei…

Acorus:

spróbuje ale nie w tym momencie bo mam tylko chwilę wolną i zaraz uciekam… po obiadku się tym zajmę i napiszę co i jak :wink:

pawko_86

BSOD - absolutnie… i całe szczęście bo gdyby się pojawiał to komp wylądował by na podłodze, chwilę po tym jak zderzył by się ze ścianą :slight_smile:

sterowniki aktualne… tzn windowsa aktualizowałem jakiś tydzień temu… win ma “w sobie stery” więc chyba aktualne…

AHCI…? o…o… możliwe że nie… znajomy który ostatnio stawiał mi system, a w zasadzie dwa, coś o tym wspominal że musiał przestawić na IDE bo inaczej by nie śmigały dwa systemy…  ale jak stawiałem później system, jeden i już własnoręcznie to wróciłem na AHCI…

 

mrFreeze

może trochę przesadziłem z tymi 20 minutami… zazwyczaj robię “hard off” po max 10-15 min bo wielokrotnie tak jak napisałem w ogole się nie chial zamknąć i te 20 min to trwała próba zamknięcia systemu… wyłapywał zawieszki raz na wylogowywaniu, później z kolei na zamykaniu i wtedy traktowałem go POWEREM… może i by się sam zamknął ale mając na uwadze jego wcześniejsze wybryki, gdy zaufałem mu że się zamknie i wychodziłem z domu a po powrocie okazywało się że on działa wolałem nie ryzykować po raz kolejny… poniżej screen dla Ciebie…

A gdzie ten screen?

chwilkę jeszcze trzeba będzie poczekać na screen’a bo mój komp nie chce się uruchomić… przed paroma minutami wyłapał “coś”, nie wiem co i z kąd, było wszystko dobrze, odszedłem na chwilę napisać powyższy post na siostry kompie (mojemu brakuje klawiatury) a po powrocie nawet kursor nie chodził płynnie… no i co… znowu HARD poszedł bo sam to by sie ze dwa dni zamykał…

a powiedzcie mi czy brak klawiatury* może powodować jakieś konflikty w pracy sytemu??

 

 

* klawiatura - kiedyś nieodzowny element mojego kompa, była niemalże idealna jak dla mnie (mogłyby być nieco mniejsze klawisze) teraz leży bezużyteczna gdzieś “w dolnej szufladzie” po tym jak przyjęła kilka kropel cieczy które to na nieszczęście dostały się do taśmy i… wiadomo co…

 

z tego co zauwżyłem po rozłożeniu kompa to odrobina cieczy dostała się aż na płytę główną… całe szczęście że pokryw góra jest zabezpieczona od dołu folią która większość cieczy zatrzymała… nie mniej jednak jak na moje oko ciecz dotarła aż do portu USB i HDMI co jak dla mnie oznaczało tylko jedno… koniec współżycia z nimi… ale o dziwo porty działają, testy w serwisie nie wykazują problemów z podzespołami więc wszystko niby powinno grać…

 

coś mi sie wydaje że to HDtune mógł być sprawcą zamieszania bo był ostatnim programem który został uruchomiony na sprawnym systemie…

 

EDIT!

 

NEED HELP NOW! po restarcie związanym z w/w problemem na pulpicie wyświetlony zostal komunikat odnośnie włączonego uruchamiania selektywnego…

poprzez to szukałem, a zasadzie miałem zamiar wyszukać program ktory jest odpowiedzialny za spowolniony start i jeszcze wolniejsze zamykanie…  

a skoro komunikat głośił coś o włączeniu normalnego trybu (był po angielsku - nie mam pojęcia dlaczego) to uruchomiłem Msconfig i … no wlaśnie… odpaliłem nie ten tryb co trzeba, nawet nie jestem w stanie przytoczyć jego nazwy… pierwszy to normalny, ostatni to selektywny a drugi to właśnie ten tóry uruchomiłem i nie wiem co teraz bo czegokolwiek bym nie chcial uruchomić to wyskakuje błąd… "usługa wyłączona bądź urządzenia z nią związane są wyłaczone…

 

jak mam teraz wrócić do normalnego trybu??

Wejdź w systemie do pogdlądu zdarzeń. Później kliknij na zdarzzenia systemowe i podaj wyświetlane błędy systemu jeśli jaskieś są

coś Ty ja tu nic otworzyć nie mogę… albo aplikacja wyłączona albo urządzenie… znalazłem gdzieś w sieci tylko nie mogę tego znowu namierzyć, że trzeba wszystko uruchomić z poziomu rejestru… ale do tego polecenia są potrzebne… tam były… że też tego nie zapisałem… no co… będę szukał z nadzieją że znajdę…

Walnij format co tu kombinować.

gdzie format… nie mogę… za dużo danych mam na C:\

a tak w ogóle to jedyne wyjście? przecież to jest jedna z funkcji msconfig. musi być jakiś inny sposób… nie jestem blisko związany z informatyką ale udało mi się “ustalić” że trzeba wlączyć funkcje usługi systemowe… jednakże do tego potrzebne są polecenia bo podobno z poziomu rejestru sie to robi…

Spróbuj odpalić w trybie awaryjnym. Poza tym kto trzyma ważne dane na partycji systemowej gratuluje.

nie aż takie ważne…:wink: muzykę nową tam mam… a dlatego tam bo na szybko zrzucałem i pulpit był najbliżej… ale zrobiłem inny manewr… tak się składa że mam chwilowo koleżki obudowę od dysku przenośnego której używałem przy okazji zrzucania danych ze starego dysku na obecny. teraz zrobiłem to samo z obecnym i zaraz stawiam system… najpierw spróbuje z dyskiem naprawy… nigdy tego nie robiłem więc obaczę jaki da efekt…

aha… mam pytanko… jak tam sprawa z logami OTL’a… wykazały jakieś problemy??

system już postawiony… jak na razie jest dobrze… uruchamia si e w 60s… no ale dopiero wgrywam programy… na razie  eseta  odpuszczam, i zainstaluje jakiś inny program… właśnie ściągam BittDefendera 2014…czytałe recenzje i ludzie go chwalą… miał ktoś z Was z nim styczność? a może macie coś lepszego…? możecie mi coś zasugerować bo już dość mam krzywych akcji  z tym kompem… no właśnie… nie wyświetla mi się np. suwak zmiany jasności w opcjach zasilania… z czym może to być związane… zawsze przecież był… i nie ma polecenia uśpij…

 

EDIT:

 

powyższe pytanie już nie ważne… nie miałem zainstalowanego sterownika od grafiki… kojarzycie możne gdzie mógłbym sprawdzić czy sterowniki zainstalowane przez system są aktualne…? coś mi si e nie podoba ta akcja z grafiką… was też pewnie to zdziwi, mianowicie karta graficzna nie mia la nawet poprawnej nazwy… G-Force itd tylko normalna albo standardowa karta graficzna… są do tego jakieś programy?

Zainstaluj np. HWInfo i tam masz wszystkie informacje odnośnie podzespołów.

 

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_430.exe

ten program, jak zresztą wszystkie inne programy tego typu, pokazał że mam 12 sterowników zainstalowanych poprawnie a 17 nie… oczywiście może mi w tym pomóc za jedyne 40 $ pfff…

 

zastanawia mnie jedno… po ki …uja są te aktualizacje systemu skoro sterowniki urządzeń (w sumie mam ich 109 zainstalowanych) i tak się nie update’ują do nowszych wersjii??! po co czekałem z 1,5 godziny na to aż się to … ściągnie i zainstaluje??! chyba tylko po to żeby zobaczyć jak mój komputer wiesza się nawet przy przygaszaniu ekranu… o przełączaniu schematów zasilania już nie wspomnę?!

Kolega kazał Ci tylko sprawdzić w HWinfo czy są aktualne, nic nie pisał że dzięki temu programowi je zaktualizujesz więc przed wylewaniem żali dobrze jest zrozumieć posty…

witam.

trochę spóźniona odpowiedz no ale nie miałem za bardzo czasu ażeby zając się za “tematem”… jak już znalazłem to pierwsze co zrobiłem to postawiłem świeży system… zanim jednak do tego przejdę… 

 

Sz.P. 

Hrustus

 

jeśli chodzi o mój ostatni post… nie był to “wylew zali” ani pretensje do Freeze’ego! gdzie Ty się tego dopatrzyłeś? scan został wykonany a jego wynik podany (12 ok - 17 not ok). wspomniałem tylko o cenie jaką tego typu programy “sobie” krzyczą za pomoc… reszta to już tylko moje prywatne “przemyślenia” lekko okraszone irytacja związaną jak się z bezsensem instalowania aktualizacji systemu, które to, jak to gdzieś wyczytałem (chyba nawet na str. Micro(szaj)softu), pozwalają “utrzymać system w dobrej kondycji przez długie lata”… nawet wręcz to sterowniki urządzeń! a tu się okazuje, ze jest zgoła odmiennie, o czym zresztą za chwile…

tak wiec wypada uważnie czytać aby  “…dobrze (…) zrozumieć posty…” :wink:

 

​teraz wracając do systemu… do tej pory robiłem tak, ze po instalacji systemu instalowałem pierwszy “rzut” aktualizacji po czym je wyłączałem… przecież system i tak w końcu padnie bez znaczenia czy będą instalowane czy tez nie … zresztą teraz się to potwierdza…

​tym razem jednak zrobiłem inaczej… najpierw trochę poczytałem… tak się złożyło, że autorzy wszystkich przeczytanych artykułów byli zgodni i zachęcali do aktualizacji systemu i instalowania WSZYSTKICH dostępnych aktualizacji, bo, jak już wyżej wspomniałem, pozwalają “utrzymać system w dobrej kondycji przez lata” oraz  “ZAPEWNIAJĄ” aktualne sterowniki… tak wiec tym razem uległem namowom i … ujmę to krótko… 

  • start systemu zaraz po instalacji - ok minuty, restart zaś niech stracę 1,5…

  • start systemu po aktualizacji (w zasadzie to aktualizacjach, dokładnie 109 dostępnych na tamtą chwilę) - 3-4 min, restart - fail - restart za pomocą przycisku power…

 

po zainstalowaniu anty -vir’a, -spywer’a i kilku innych programow - lekkie pogorszenie…

autostart - CLEAR!

 

Co wy na to? kolejny raz zapytam, czy brak klawiatury (uszkodzona i wyjeta) może miec z tym zwiazek… albo tez monitor wydajności?

jest tu może ktoś, kto mógłby rzucić okiem na raport z dziennika wydajności… jest tam sporo błędow a ja tego nie ogarniam?

 

obecnie w zasadzie nie można korzystać z kompa… uruchamia się nieskończenie długo, jak się uruchomi to zawiesza się po 10 minutach (bez jakiegokolwiek obciążania) co kończy się użyciem przycisku power… czasami się w ogóle nie uruchamia… narzędzie do naprawiania sytemu przy starcie też zamula i nie naprawia… wykorzystałem już chyba wszystkie możliwe opcje naprawy…

Skanowałem go MBam’em, Spybotem i Kingsoft’em pierwszy nic nie wykrył, drugi coś tam wyłuskał no i Kingston jak to na króla przystało też nic nie znalazł… żartuję, całe dwa ale co to było to nawet nie wiem bo nie “pochwalił się”… używałem jeszcze CCleaner ale on z góry skazany był na porażkę… chociaż sporo błędnych wpisów w rejestrze ogarnął… na koniec to już artyleria została, czyli, “back in time” (restore), “msconfig”, “chkdsc”, “cmd” i “sfc /scannow” z trybu awaryjnego bo w windows’ie nie miałem uprawnień, dysk naprawy systemu, próba naprawy dyskiem z systemem i na koniec system… i nawet to nie pomogło b procesy jak zdublowane był tak są… i tak komputer stoi z zainstalowanym suchym systemem  i tak samo jak ja czeka a pomoc…