Problemy z telefonem po zmianie dpi

Witam zmieniłem dpi w samsungu galaxy ace 4 i po ponownym uruchomieniu cały czas mam komunikat "proces com.android.systemui został zatrzymany i nie można nic zrobić. komputer widzi telefon ale już pamięci nie. macie jakieś pomysły żeby dostać się do plików systemowych i zmienić dpi oprócz hard resetu? góry dziękuję

Próbowałeś może przez ADB ?
(tylko debugowanie USB musi być włączone)

nie mam debugowania i nie mogę włączyć

Aplikacje systemowe ogólnie nie lubią zmian DPI i przeważnie są dostosowane tylko do pewnej granicy - wartości DPI. Gdy zmienisz poniżej jej, zaczyna się właśnie taki cyrk z ubijaniem procesów.
Pokombinuj z innymi wartościami… przy którejś powinno przestać się wywalać. Ta wartość będzie dla Ciebie wartością graniczną.
Co do zdalnego włączenia debugowania usb, jest na to trik…
Bierze się jeden plik z fona, ściąga go przez adb na PC, w nim robi edycję i wrzuca z powrotem na tel przez ADB.

Okej… napiszę tu jak to zrobić, ale… wszystko co robisz robisz na własną odpowiedzialność!
Żeby potem nie było płaczu.
Po prostu: myśl pięć razy co i jak robisz, a 10 razy sprawdź zanim zrobisz!

Oczywiście pełen backup systemu wraz z danymi masz zrobiony!
Jeśli nie, to go zrób!

To jedziemy…
Trick ten polega na włączeniu debuggowania usb za pomocą trybu recovery.
Powinno zadziałać z CWM, TWRP.
Czy przejdzie na stockowym? Tego nie wiem, nie miałam jak sprawdzić.

Teraz do dzieła…

  • Odpalamy urządzenie do trybu recovery,
  • Podłączamy do PC - Na PC musi być poprawnie zainstalowane i działające ADB wraz ze sterownikami do danego urządzenia.
  • Przechodzimy na urządzeniu do trybu ADB shell
  • Odpalamy terminal/okno poleceń
  • Notujemy sobie gdzieś na papierze stan zamountowania i uprawnienia do folderu /system
  • Teraz mountujemy folder /system jako R/W (do odczytu i zapisu) oraz nadajemy mu uprawnienia: 777 (rwxrwxrwx)
  • Następnie zaciągamy sobie na PC plik “build.prop” komendą:

adb pull /system/build.prop build.prop

  • Otwieramy ten plik edytorem np. notepad++
  • Na końcu pliku dodajemy linijkę:

persist.service.adb.enable=1

  • Zapisujemy plik ze zmianami, zamykamy notepad++
  • Teraz uploadujemy ów plik do urządzenia komendą:

adb push build.prop /system/build.prop

  • Zmieniamy spowrotem stan mountowania oraz uprawnienia na takie, jakie były na początku - po to je wcześniej zanotowaliśmy.
  • Restartujemy urządzenie.
  • Można jeszcze wydać komendę “sync” by uniknąć utracenia zmian, ale nie jest to jakoś specjalnie konieczne - komenda opcjonalna.

W tym momencie powinniśmy mieć już urządzenie z trwale włączonym debuggowaniem USB,
a co za tym idzie można następnie bez problemów pracować z ADB, aby zrobić sobie na przykład odblokowany bootloader, albo zaflaszować system na nowo.

Całość poleceń wygląda mniej więcej tak:
http://pastebin.com/BYyCfpSz[details=Summary]This text will be hidden[/details]

Czasami trzeba także (zależnie najprawdopodobniej od wersji wcześniej posiadanego systemu)
zmienić wartość:
adb_enabled z 0 na 1 w bazie danych, która jest pod adresem:

/data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db

Zmianę robimy analogicznie jak powyżej przez zaciągnięcie pliku na PC i jego edycję.
Edytujemy najlepiej za pomocą programu “sqlite3”