Problemy z uprawnieniami gier na Steamie

Witam. Mam pewien problem. Dawno nie grałem w Paladins, a zebrały się ze 2 patche. Po zalogowaniu się zamiast napisu “Graj” był napis “Gra jest niedostępna”. To nie był pierwszy raz. Postanowiłem pobrać grę jeszcze raz, ale dostałem taki komunikat:

Mam zainstalowanego Steama na innej partycji niż systemowa. Konkretniej to E: (D było zajęte przez napęd płyt)

Po restarcie laptopa odzyskałem dostęp do folderu.

Zauważyłem, że gdy gry się odinstalowują, to zostają ich foldery. Gdy próbuję usunąć foldery, dostaję kominikat, żebym uzyskał uprawnienia od samego siebie.

Pryznaję się, mieszałem w uprawnieniach, poniewaź dostałem informację, żebym uzyskał uprawnienia od LAPTOP-NVBG189T/Administratorzy, ponieważ po usunięciu Steama z partycji C: zauważyłem, że foldery gier zostały i postanowiłem je przenieść, a potem uznałem, że może to powodować błędy. Wykonałem wszystko zgodnie z tym poradnikiem http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.usunac.plik.ktorego.nie.da.sie.usunac.Poradnik.dla.uzytkownikow.systemu.Windows,735/2 ale nie wiem dlaczego, ale przy próbie usunięcia otrzymałem komunikat, żebym uzyskał uprawnienia od samego siebie. Format partycji widocznie nie pomógł, więc chciałbym się dowiedzieć, co może pomóc? Usunięcie partycji i stworzenie jej od nowa? Instalacja Steama i Paladins na partycji C: ? Czy odświeżenie komputera usuwając wszystko? A może jest inne wyjście?

Próbowałeś zainstalować steam jako admin ? Ja np mam na W10 tak, że zainstalowałem normalnie, ale poprosiło mnie o zaakceptowanie, aby jakaś usługa miała admina, ale to tylko przy pierwszym uruchomieniu, po czym działa już normalnie.

Jako admin? Przy każdym instalatorze jest raczej kontrola konta użytkownika.

Tak jak za p pomocą myszki wywołujesz opcje, gdzie masz między innymi właściwości, tam masz otwórz (uruchom) oraz niżej uruchom jako administrator. I ta opcja ciebie interesuje dla instalacji steam.

Wiem jak to się robi, ale po co to robić skoro jak normalnie instaluję jest Kontrola Konta Użytkownika, która się wyświetla przy aplikacjach uruchamianych w trybie Administratora? Chyba, że to coś pomoże. A może launcher Paladins powinienem uruchomić w trybie administratora.

Dajesz większe uprawnienia aplikacji / usłudze steam. Może pomoże. Ale najpierw spróbuj odpalić tę grę co piszesz, jako admin.

Jest odinstalowana, zrobię tak, jak ją kiedyś zainstaluję i przytrafi mi się ten incydent kolejny raz.

Można to też zrobić za pomocą aplijkacji Unlocker albo File Governor

Ja bym tam próbował użyć GrantPrems:
https://www.bleepingcomputer.com/download/grantperms/

Zapomniałem o czymś powiedzieć. Nie odinstalowałem Steama z partycji C, tylko użyłem opcji “Wytnij”. Nie mogłem uruchomić Steama, bo nie było plików, w końcu użyłem “Wytnij”, i właśnie nie wiem czy straciłem dostęp/uprawnienia do większości folderów. Do folderu steamapps/common miałem pełny dostęp i stąd wziąłem foldery gier. Zrobiłem to ponieważ czytałem w serwisie Zapytaj Onet że przed przeniesieniem pliku na inną partycję należy go wyciąć.

Steam i gry to integralne. Jak zainstalujesz steam np na c i ustawisz folder dla gier na c, to do niego się będzie odwoływać. Jak wytniesz mu folder, to logiczne, że straci łączność z plikami z folderu gier. Dlatego platformy typu origin/steam lepiej instalować na innym niż systemowy. Choć w origin zmienisz folder gier, tak w Steam nie mam pojęcia czy da się to zrobić. I ten twój komunikat teraz jest jasny i logiczny.

Który komunikat? O Paladins czy Brak skrótu Steam.exe/Nie można uruchomić Steama

O niedostępności lokalizacji i de facto błędu z aktualizacją gry. Jedno wiąże się z drugim. Zainstaluj steam na nowo np na jakimś niesystemowym dysku i zostaw domyślną lokalizację gier (steamapps), folder bibliotek Steam ma schemat domyślnie litera_dysk:\steam\

Ale ja przecież pisałem że mam Steama zainstalowanego na partycji E a to niesystemowa partycja! I jednym z podejrzeń moich problemów było to że mam Steama zainstalowanego na partycji niesystemowej.

Wszystko było instalowane domyślnie!

Steam ok. Steamapps - folder z grami też w lokalizacji steam ? Czy przeniesiony ?

Wszystko jest na swoim miejscu. Ja to przeinstalowywałem w marcu, po co miałbym coś zmieniać.

W sumie chyba przeczytałeś na onecie niedokończoną instrukcję, zabrakło tam wspomnienia o zrobieniu np. dowiązania symbolicznego by kierowało na nową lokalizacje folderu albo w nowszej wersji steam z ustawień to przestawić i w sumie samo raczej by przeniosło folder na inną partycje.