Problemy z uprawnieniamni administratora

Witam,

 

Otóż dzisiaj napotkałem bardzo dziwne zjawisko na moim Windowsie 8.1. Charakteryzuje się ono zupełnym ograniczeniem dostępu do ustawień kont i ustawień administratora (którym jest moje konto). Na przykład kiedy klikam na “Zmień typ swojego konta” wyświetla się komunikat z okienkiem kontroli użytkowników i prosi o podanie hasła “Aby kontynuować, wpisz hasło administratora, a następnie kliknij przycisk Tak”, co najciekawsze nie mam żadnego miejsca aby wpisać żądane ode mnie hasło. Przypominam, że to konto jest kontem administratora i problem nie pojawiał się wcześniej.

 

Próbowałem również wpisywać komendę w wierszu poleceń, komendę bodajże “net user administrator /active: yes” co również nie przyniosło skutków.

 

Prosiłbym uprzejmie o pomoc, gdyż nie mogę sobie teraz pozwolić na odświeżanie systemu.

 

Przykładowy bląd po wpisaniu hasła i próbie zainstalowania programu:

 

Screen1

 

Przykładowy obraz, który wyświetla się po próbie dostania się do ustawień kont oraz ustawień systemowych:

Screen2

 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc

 

Spróbuj użyć przywracania systemu korzystając z punktu, który został utworzony przed wystąpieniem problemu. Twoje dane zostaną nieruszone. Swoją drogą zły dział (dla Windows 8 jest osobny, ten przeznaczony jest dla starszych wersji systemu Windows). :slight_smile: