Problemy z uruchamianiem komputera, łączeniem z internetem

Od tygodnia mam problem z dźwiękiem (po każdym uruchomieniu lub restarcie komputera). Podczas próby puszczenia np. muzyki pojawia sie komunikat:

"Volume control

There are no active mixer devices available. to install mixer devices, go to control panel, click Printer and other Hardware and then click Add Hardware. This program will now close."

Po kilku opcjach w Add Hardware udaje mi sie uruchomić dźwięk, ale po ponownym odpaleniu komputera problem wraca. W dodatku uruchamianie trwa bardzo długo, komputer często sie zawiesza, a pasek menu start zmienia sie czasem, jakby był ze starszego windowsa (ja mam XP). Oprócz tego mam problem w łączeniu sie z internetem. Albo nie można się połączyć, albo połączenie sie nagle przerywa. To raczej nie jest wina stałego łącza, bo w modemie wszystkie lampki sie świecą. Wszystkie te problemy zaczęły sie pojawiać w tym samym czasie. Dodam, że skanowałam kilka razy avastem i spyware doctorem i nic nie wykryło.

Bardzo proszę o pomoc. (początkująca)

Zamieszczam loga hijack this

usuń wpisy HJT, a folder i plik ręcznie

Użyj ATF-Cleaner - http://www.atribune.org/ccount/click.php?id=1

Po usunięciu nowe logi a przed nimi Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177 albo jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Wczoraj pozbyłam się trochę śmieci z komputera i nagle zaczął sie normalnie uruchamiać, łączyć z internetem, no i z dźwiękiem tez jest ok. Dzisiaj zastosowałam sie do Twoich rad. Nie bardzo wiedziałam jak użyć RegCleaner-zrobiłam automatyczne czyszczenie rejestru. (Czy mogę zastosować jeszcze jakąś opcję?) Jeśli można wiedzieć, to czy pliki Dealio i ALCMTR to były robaki? (Akurat ALCMTR był w windowsie i realteku- co by tłumaczyło problem z dźwiękiem). Mam jeszcze pytanie, które pliki mogę wyłączyć w autostarcie, żeby się nie uruchamiały z windowsem?

Oto nowe logi:

To błąd tak może być - (file missing)

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Zrobiłam. Oto logi. Czy już ok?

Optymalizacja XP: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

Czy na pewno zrobiłaś ten fix i po restarcie dałaś logi?

zbędne w autostarcie:

Tak, zrobiłam, ale gdy wcisnęłam restart, to komputer kończył coś zamykać. Gdy już skończył pojawiło się okienko i zrobiłam End now. Wtedy długo trwało zamykanie, aż w końcu się nie zamknął. Nawet klepsydry nie było. Więc jeszcze raz zrobiłam restart. Czy mam ten fix jaszcze raz uruchomić?

Wklej nowy log z Silenta.

Proszę, oto log

Wybierz start >>> uruchom >>> wpisz regedit i kliknij OK >>> przejdź do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser

i skasuj z prawokliku wartość {E67C74F4-A00A-4F2C-9FEC-FD9DC004A67F}

Następnie przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Explorer Bars

i skasuj z prawokliku klucz {5C4C24D0-28B6-4B6B-B70F-E09848367F10}

Potem najlepiej uruchom ponownie komputer.

Usunęłam te klucze oraz odznaczyłam w autostarcie to, o czym napisał Gutek2222. Oto nowe logi

Start >>> uruchom >>> regedit >>> przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID

i skasuj z prawokliku całą gałąź {5C4C24D0-28B6-4B6B-B70F-E09848367F10}

Możesz ciachnąć HJT.

Spyware Doctor jest programem wątpliwej reputacji dlatego proponuję go usunąć. Sposób usunięcia jest podany tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 332#791332

Czy masz jeszcze Nortona? Jeśli nie to start >>> uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz usługę Automatic LiveUpdate Scheduler. A dodatkowo poczytaj o usuwaniu produktów marki Norton za pomocą narzędzia SymNRT:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75075

Na razie gałąź usunęłam i to w hjt też.

Czego mogę używać zamiast Spyware Doctora-prosiłabym o radę? Czy też mam użyć odkurzacza?

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 21:58

Acha, co znaczy “zatrzymaj i wyłącz usługę Automatic LiveUpdate Scheduler”. Mam Windowsa w wersji angielskiej i mam tylko “Stop”

Zamiast Spyware Doctora polecam o wiele lepszy darmowy program AVG Anti-Spyware.

Zamiast

Możesz zrobić tak:

Start >>> uruchom >>> cmd >>> w konsoli, która się otworzy wpisz:

Zrobiłam to:

Spróbuję usunąć Spyware doctora i zainstaluję AVG Anti-Spyware.

Przy usuwaniu Symanteca potrzebuję płytę z programami Nortona do zainstalowania. Ja chyba nie mam już nic Nortona?

Czy oprócz tego jest już wszystko w porządku?

Norton Removal Tool on pomoże :wink:

Spróbuję z tym dziś powalczyć :slight_smile: . Na razie wielce dziękuję Tobie Gutek2222 i Tobie adam9870 za pomoc. Pozdrawiam Was gorąco.

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 18:26

Użyłam programu do usuwania resztek symanteka, skasowałam Spyware Doctora i wgrałam AVG Anty-Spyware. Czy każdy program, który będę usuwać, mogę usunąć w taki sposób:

adam9870 napisał:

Proszę jeszcze o sprawdzenie logów:

Fafik1987 - dość tego - zapraszam za trzy miesiące, może za ten czas dotrze do Ciebie, że to co robisz, nie ma najmniejszego sensu.

Oliwia55 proszę poczekać na tych, którzy się na prawdę znają na logach. Zbędne posty kasuję.

Logi są czyste.

Kosmetyka:

Start >>> uruchom >>> msconfig >>> zakładka Uruchamianie >>> możesz odznaczyć w/w.

Start >>> programy >>> autostart >>> możesz skasować z prawokliku.

Jeżeli nie używasz Messenger’a to go usuń: Start >>> uruchom >>> wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Teoretycznie tak jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej. We wpisach O23 w logach HijackThis pokazywane są tzw. niestandardowe usługi nowszych systemów Windows jak 2000, czy XP. Jeśli w którymś z takich wpisów widzisz usługę od programu którego już nie masz zainstalowanego, to oczywiście taką usługę możesz usunąć.

Jest kilka sposobów na usunięcie usługi. Pierwsza polega na zatrzymaniu i wyłączeniu jej spod wiersza poleceń Windows. Zaś druga na zatrzymaniu i wyłączeniu usługi w konsoli usług. Poniżej opisuję te sposoby.

Wiersz polecenia:

  1. Uruchamiamy wiersz polecenia:

start >>> uruchom >>> wpisujemy cmd i klikamy Ok

  1. Najpierw należy zatrzymać usługę posługując się komendą sc stop, a potem ją usunąć wpisując sc delete. Po poleceniu należy podać nazwę usługi. W przypadku usługi:

Jako nazwę podajemy SDhelper ponieważ jest ona w nawiasie. Ale jeśli nie ma nawiasu należy podać w cudzysłowiu całą nazwę usługi.

Oto dwa przykłady tego, o czym napisałem:

Konsola usług systemu Windows:

  1. Uruchamiamy konsolę usług:

Start >>> uruchom >>> wpisujemy services.msc i klikamy OK

  1. Na liście usług w okienku, które się otworzy szukamy usługi ale nie o tej nazwie, co w nawiasie i zatrzymujemy ją i wyłączamy. Jest to pokazane na tej demonstracji:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad9 … 9488a.html

W tym przypadku należy zatrzymać i wyłączyć usługę i nazwie PC Tools Spyware Doctor.

  1. Pozostaje już tylko usunąć usługę z systemu. W tym celu uruchamiany HijackThis >>> Misc Tools >>> Delete NT service >>> wpisujemy nazwę usługi z nawiasu jeśli taka jest >>> klikamy OK i reset.

Zrobiłam to, co mi doradziłeś, oprócz tego:

ponieważ w autostarcie mam tylko kalendarz.

Bardzo dziękuję za objaśnienie metod usuwania. Dziękuję również za wszystkie inne wskazówki i cierpliwość. :slight_smile:

Skoro logi są czyste, to chyba nie muszę wysyłać już nowych??