Problemy z uruchamianiem komputera po zmianie karty graf

Witam

Po zmianie karty graficznej Nvidia 6600GT na ASus ATI Radeon Hd 3850 i uruchomieniu komputera nie wyświetla się nic, ekran pozostaje czarny dopiero po pewnym czasie pokazuje się od razu ekran uruchamiania Wisty. Tzn nie pokazuje się ekran Dos-owy. Mam monitor LCD Belinea 10 19 03. Sprawdzałem na dwóch innych monitorach LCD i wszystko jest w porządku tzn po włączeniu komputera wyświetlają się tradycyjnie napisy DOS a następnie ekrany Wisty.Nie mogę wejść do Biosu aby sprawdzić czy tam nie leży przyczyna. Nie wiem co robić.

Microsoft Windows Vista Ultimate

Gigabyte GA-K8NF-9 / K8NF9 Ultra, DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+, 2046 MB, ATI Radeon Asus EAH3850, monitor Belinea 10 19 03

Pozdrawiam

Robson3241

Włóż spowrotem starą kartę graficzną i sprawdź czy wszystko jest ok, jak jest to wejdź do biosu i przywróć ustawienia standardowe :slight_smile:

Jak to nie zadziała to może spróbuj zresetować BIOS baterią lub zworką :smiley:

Radził bym Ci po włożeniu starej karty poprostu z menedżera urządzeń ją odinstalować (to był GF). Zamknij kompa i zmień kartę. Uruchom kompa i wstanie na standartowych ustawieniach poczym zobaczy grafę (Radka) i poprosi o sterowniki. Dalej powinno być OK.

Zrobiłem tak jak mnie radziliście i nic nie pomogło. Po włączeniu komputera jest czarny ekran i po około 40 sek uruchamia się WISTA.