Problemy z uruchamianiem systemu


(Vhipir) #1

Witam. Mój problem polega na ustawicznym problemie z włączaniem komputera. Po pierwsze: po naciśnięciu power, komputer się włącza, ale długo widać ekran, kiedy to można wejść do BIOSu i zanim piśnie płyta główna.

Następnie: "trwa uruchamianie systemu windows" też zajmuje więcej czasu. I kończy się włączeniem się narzędzia do naprawy windows w trakcie uruchamiania. Jakoś to daje radę. Restart. Znowu oczekiwanie, aż pojawi się "trwa uruchamianie systemu windows", a następnie po ekranie powitalnym ciemny ekran (kursor widać, nic więcej), dioda od HDD zgasła i trzeba czekać z czasu, aż system ruszy.

Czasami uda się uruchomić bez narzędzia do naprawy, ale nadal zajmuje to niewspółmiernie dużo czasu. Windows 7 Ultimate 64 bity. Jeśli trzeba coś podesłać to dodam.


(kuba3351) #2

Próbowałeś w trybie awaryjnym?


(Vhipir) #3

Nie. Problem jest tylko z uruchamianiem i ładowaniem sytemu. Poza tym wszystko gra.


(Vhipir) #4

Przywracanie systemu działa z poziomu narzędzia do naprawiania systemu podczas uruchamiania. Ale spróbuję też z trybu awaryjnego.


(kuba3351) #5

Spróbuj w trybie awaryjnym.

Aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym zrób tak:

Włącz komputer.Najpierw masz ekran gdzie możesz wejść do biosu.Potem ekran ten gaśnie.I wtedy musisz szybko nacisnąć klawisz F8 na klawiaturze i trzymać.Musisz to zrobić, zanim pojawi się komunikat "Trwa uruchamianie systemu Windows".Pojawi się lista różnych opcji uruchamiania.Strzałkami podświetlasz tryb awaryjny i wciskasz enter.Jeśli pojawi się lista wyboru systemu operacyjnego do uruchomienia, wybierasz swój system i naciskasz enter.System zacznie wczytywać się w trybie awaryjnym.Jeśli to nie zadziała zrób tak:

Uruchom komputer i zaczekaj, aż pojawi się komunikat "trwa uruchamianie systemu Windows" i w tym momencie resetujesz komputer i czekasz aż znów się uruchomi.pojawi się lista opcji uruchomienie systemu.Wybierasz tryb awaryjny.


(Piotrkijak) #6

Po mojemu jest to wina zasyfionego systemu. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale niestety raz na jakiś czas system trzeba konserwować czyszcząc mu rejestr itp. Ściągnij sobie program TuneUp Utilities 2011 przejdź na zakładkę optymalizacja systemu i skorzystaj ze wszystkich narzędzi znajdujących się tam, oraz dodatkowo usuń zbędne pliki przy użyciu programu odkurzacz. Po tym wszystkim system powinien odżyć, jeżeli tak nie będzie, to w takim razie wychodzi na to, że jest masakrycznie zaśmiecony i nic nie poradzisz na to-po prostu będziesz musiał przeinstalować system i zacząć dbać o niego od samego początku.


(Vhipir) #7

Piotr92 - wszystko już działa. OTL, GMER pomogły. Oraz odinstalowanie Advanced System Care (ot zagadka). A swoją drogą, zdaję sobie z tego sprawę i regularnie dbam. Może CCleaner nie jest super, ale TuneUp wypróbuję.

Dzięki wszystkim za porady.


(Piotrkijak) #8

Cieszę się, że zdecydowałeś się wybróbować ten program. Jest on dość dobry, ponieważ on za użytkownika dba o system i w trakcie bezczynności sam konserwuje system, tak więc Twoim zdaniem jest tylko raz na jakiś czas wykonać defragmentację rejestru, ponieważ automatyczna konserwacja tego nie robi oraz kasowanie niepotrzebnych plików.