Problemy z uruchomieniem komputera

Witam, oto objawy:

Naciskam przycisk zasilania, wszystko się uruchamia, wiatrak na k.graficznej 100% obrotów (dziwne nie powinno tak być), na karcie świeci się zielona dioda zasilania więc zasilanie OK, na monitorze brak sygnału. Nie przechodzi dalej mimo kilkukrotnych resetów.

Dopiero po odłączeniu zasilania, zresetowaniu biosu (bateryjka cmos), i zamianie miejscami pamięci RAM komputer startuje.

Czy to objaw padniętej płyty?

Specyfikacja jak w stopce…

PS. Sprawdzone z innymi pamięciami, oraz na zintegrowanej k.graficznej. To samo…

Problem występuje po OC czy przed też?

OC było przed wystąpieniem usterki teraz komputera nie podkręcałem mimo to za każdym razem kiedy odłączę go od zasilania to kolejne uruchomienie jak wyżej.

Próbowałeś uruchomić system na pojedynczej kości RAM. Być może jedna z kości jest uszkodzona. Możesz to przetestować na szybko. Ewentualnie Memtest i testowanie RAM :slight_smile:

Wole dokładniejsze pomiary spróbuje memtestem, dam znać jak poszło.

Jak Memtest to też najlepiej testuj pojedyncze kości na tym samym slocie :wink:

OK test zapuszczony na nockę, jutro podam wyniki, btw. wymieniałem też pastę termoprzewodzącą pod radiatorami NB i SB na płycie oraz pod chłodzeniem procesora. Oprócz tego podłożyłem kartkę z bloku technicznego pod płytę aby wykluczyć możliwość stykania się płyty z obudową.

EDIT:

Testy wykonane 100% 0 błędów.

Dodane mniej niż minutę temu

Był edit UP