Problemy z uruchomieniem laptopa


(M@rco75) #1

Witam

Mam problem z uruchomieniem laptopa, Asus K50IJ, Intel Pentium Dual Core T4200 Ram 4gb, Hd 250, Vista. Po włączeniu laptop dość długo się ładuje ale nie jest to jakoś strasznie długi czas ok 1 – 2 min, ale po załadowaniu systemu wszystko siada, nie można uruchomić żadnej aplikacji otworzyć dysku, komp zachowuje się tak jakby coś pracowało w tle i całkowicie go zamulało, nie reaguje na żadne polecenia, mija mu to po jakichś 40 min ale próba uruchomienia czegokolwiek powoduje takie same objawy i komp znów wisi. Pracuje tylko w trybie awaryjnym. Skan Avastem i sieciowym MKSem nic nie pokazał. Ktoś wie co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?


(Tobiasz01) #2

Zaradzić można tylko poprzez format i zainstalowanie systemu od nowa.

Przyczyną może być wszystko, ale na pewno jest to problem systemowy.


(M@rco75) #3

Że to problem z systemem to się już domyśliłem, robienie formata za każdym razem jak się coś krzaczy to chyba nie najlepszy pomysł. Ktos ma inne rozwiązanie?


(Atis) #4

MKS już nie istnieje:

http://www.dobreprogramy.pl/MKS-Sp.-z-o … 28979.html

Jeżeli chcesz skanować online to skanerem który jest aktualizowany:

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_na … ne_Scanner

Jeżeli w trybie awaryjnym działa prawidłowo, to spróbuj ustalić, czy jakiś program lub usługa uruchamiana w normalnym trybie nie powoduje problemu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Dodatkowo możesz pokazać logi z OTL:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Sprawdź czy nie ma błędów które pomogą rozwiązać problem:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ent-Viewer


(ssn) #5

Trzeba zapobiegać takim sytuacjom. Defragmentacja dysków kiedy potrzeba, czyszczenie rejestru ze zbędnych śmieci, a przede wszystkim nieinstalowanie każdego szajsu, który się ściągnie na dysk.

Teraz to już niewiele można zrobić. Próbuj uruchomić w trybie awaryjnym, uruchomić jakiegoś Combofixa, Registry Mechanica, O&O Defrag (lub coś podobnego) i coś co wywali niepotrzebne graty z autostartu. Może Ci się uda. I wyczyścić partycję systemową, żeby było na niej co najmniej 15% wolnego miejsca.