Problemy z uruchomieniem systemu po zainstalowaniu sterownika do karty graficznej

Witam. Problem do dotyczy rozruchu systemu. Otóż zainstalowałem windows’a 7 x64 i pobrałem odpowiednie sterowniki do karty graficznej. Po zainstalowaniu sterownika wyskakuje prośba o ponowne uruchomienie komputera lecz przy ponownym starcie systemu wszystko się zawiesza kiedy wyskakuje ekran z napisem “zapraszamy!”. Ponowny reset nic tu nie daje za każdym razem ta sama sytuacja. Dodam, że w trybie awaryjnym wszystko działa bez problemu. Zgłaszam się po poradę co zrobić w zaistniałej sytuacji, gdyż zdarza mi się to pierwszy raz i niebardzo wiem jakie kroki podjąć.

Cześć,

Próbowałeś pobrać i zainstalować starszą /nowszą wersję sterowników?

Jaką kartę graficzną posiadasz?

Masz zainstalowany Service Pack 1 oraz pozostałe aktualizacje z Windows Update?

Posiadam karte GeForce 9500M. Nie próbowałem instalować nowszych bądź starszych sterowników, a Service Pack 1 owszem zainstalowałem

Cześć,

Więc może warto spróbować? Rozumiem, że pozostałe sterowniki, chipset etc., masz zainstalowane?

Oczywiście

Widocznie nieodpowiednie! Pobierz sterowniki VGA ze strony firmowej laptopa, a nie nVidii.

No tak, ale czy jest mi ktoś w stanie wyjaśnić dlaczego w trybie awaryjnym wszystko działa jak należy?

Bo w trybie awaryjnym nie ładują się sterowniki od karty graficznej.

Otóż, nie"działa jak należy"! Działają tylko podstawow e, sprzętowe sterowniki karty graficznej, nie zapewniające ani właściwej rozdzielczości obrazu, ani częstotliwości odświeżania. Działają więc tylko te, które umożliwiają zobaczenie czegokolwiek na ekranie w chwili uruchamiania sprzętu pozbawionego jakichkolwiek sterowników.

Zrób jak radziłem!

Miałem to samo po zainstalowaniu najnowszej wersji sterowników realtek, pomogło odinstalowanie ich z poziomu trybu awaryjnego i zainstalowanie starszej wersji. zrób to samo.

a i pobierałeś sterowniki jakie udało ci się znaleźć czy szukałeś po dostępności dla twojej karty graficznej?

Sterowniki pobrałem ze strony nvidii. Użyłem opcji automatycznego wykrywania sterowników.

No i to, w przypadku niektórych laptopów, błąd!

Posiada ktoś kartę geforce 9500m gs i wie skąd mogę pobrać starsze wersje sterowników?

http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

Ze strony firmowej laptopa.