Problemy z uruchomieniem Windowsa XP

Mam problem z komputerem i proszę o szybką radę. Wczoraj zawiesił mi się firefox, zaraz potem cały system - zamiast resetu potraktowałem sprzęt twardym resetem, wyłączając go z prądu przyciskiem na tylnej obudowie.

Po ponownym włączeniu pojawił się błąd BOOT DISK FAILURE, ale po trzech kolejnych uruchomieniach zniknął. Jednak tym razem po ekranie ładowania z logo Windows XP na ułamki sekund pokazuje się niebieski ekran, następuje reset i tak od nowa. Żadna opcja z F8 - awaryjne uruchamianie etc. nie przyniosła efektu - coś się wczytywało, ale koniec końców reset.

Przeczytałem, że wypadałoby uruchomić konsolę odzyskiwania systemu i potraktować dysk z windą komendami chkdsk, fixboot i fixmbr. I moje pytanie - czy aby na pewno? Nie grozi to utratą danych zapisanych na dyskach (stawiam że rzecz tyczy się tylko systemowego C, no ale jednak)?

Pozdrawiam!

O ile nie masz zainstalowanych dodatkowych systemów operacyjnych (np. dystrybucji pingwinka) to polecenia fixboot oraz fixmbr są całkowicie bezpieczne, odpal płytę instalacyjną i uruchom narzędzie do odzyskiwania, wpisz polecenia fixboot oraz fixmbr. Jest jeszcze opcja, że coś jest nie tak z dyskiem twardym. Spróbuj otworzyć obudowę peceta i postaraj się docisnąć wszystkie kabelki.

witaj i NIE odpalaj komputera na ZIMNY start

System uszkodził pliki potrzebne do ładowania systemu, kiedy ty potraktowałeś go “twardym resetem” on nie zdążył zapisać swoich ustawień.

Uruchom konsole odzyskiwania i potraktuj poleceniem chkdsk /p - bezpieczne, nie musisz martwić się o jakąkolwiek utratę danych.

pzdr.

Konsola Odzyskiwania - Naprawianie Windows http://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola- … e-windows/

Używanie chkdsk: system-nie-moze-sformatowac-jednej-partycji-dysku-t492282.html?hilit=chkdsk

Albo sfc /scannow.

Albo Instalacja nakładkowa Windows XP (bez utraty danych) instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Pozdrawiam.