Problemy z USB

Witam,

od około dwóch tygodni mam następujący problem: przy zmianie położenia pokrywy w laptopie pojawia się komunikat: “To urządzenie może działać szybciej” i towarzyszy mu charakterystyczny dźwięk jak przy podłączeniu urządzenia USB do komputera. Problem w tym, że do USB nie jest podłączone żadne urządzenie. Wystarczy minimalnie obniżyć pokrywę i pojawia się w/w komunikat.

Podobnie jest z kamerką, kiedy jej używam np. podczas rozmowy na skype i lekko przechylę pokrywę w dół albo w górę kamera się wyłącza i pojawia się komunikat informujący, że sprzęt może działać szybciej. A przecież kamerkę mam wbudowaną.

Co to może być? I jak to naprawić?

Przetarty / zruszony kabel. To że jest wbudowana nie znaczy że nie lecą do niej żadne kabelki. Miałem tak samo w Dell Inspiron 1545. Nie używałem kamerki więc nie oddawałem do serwisu. Poszukaj sobie instrukcji serwisowej do notebooka i przeanalizuj czy będzie go warto rozbierać. Jeżeli masz gwarancję to powołaj się na nią.

d^wid1988 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.