Problemy z uśpieniem w systemie Ubuntu 20.04

Cześć, mam problemy z uśpieniem w komputerze stacjonarnym z zainstalowanym systemem Ubuntu 20.04, myślę, że są to problemy ze sterownikami karty graficznej lecz nie mogę ich zainstalować bo system się już nie uruchamia :frowning: (Używałem opcji dodatkowe sterowniki klikając sterowniki NVIDIA. Czy jest opcja prawidłowego uśpienia na sterownikach X.Org ??? Pozdrawiam.

Może napisz na czym polega ten problem :wink:

Problem polega na tym, że uśpienie komputera skutkuje wyłączeniem dysków nie komputera, lampki cały czas działają i słychać, że wentylatory działają, kiedy chce go obudzić, komputer nie odpowiada…

Dobra… wszystko się wyjaśniło, z tym uśpieniem chodziło o sterowniki… dla przyszłych pokoleń w Ubuntu 20.04 przy uruchamianiu klikamy Escape lub Shift (dla 18.04) następnie opcje zaawansowane i recovery mode po załadowaniu systemu (w trybie awaryjnym) wchdzimy w internet i pobieramy nasze sterowniki (testowane na NVIDIA więc tutaj podam instrukcję dla nich) po pobraniu nadajemy uprawnienia na uruchomienie pliku .run komendą chmod +x (nazwa pliku).run następnie w terminalu wpisujemy sudo ./(nazwa pliku).run i przechodzimy przez następne etapy… po instalacji restartujemy i znowu trzymamy klawisz Escape lub Shift, wybieramy opcję na samej górze nazwaną Ubuntu i klikamy klawisz E, przechodzimy do linijki nazwanej linux i na sam koniec tej linijki po spacji (to bardzo ważne) wklepujemy nomodeset, następnie zapisujemy kombinacją klawiszy Ctrl + X i zrobione… Pozdrawiam

Nie kojarzę Gruba2, ale CTRL+X zapisuje, a nie uruchamia?

@nintyfan Uruchamia :slight_smile: (cicho) dowie się po restarcie :stuck_out_tongue:

@anon35586934 instalacja sterowników graficznych z pliku run to zły pomysł. Nowy kernel i będziesz mieć “black screen”. Użyj tych dostępnych w repozytorium dystrybucji. Poza tym zrobiłeś rzecz sprzeczną z tym, co chciałeś uzyskać:
Parametr nomodeset wyłącza KMS (kernel mode setting) i uruchamia grafikę bez akceleracji w tzw. bezpiecznym trybie graficznym. (czy BIOS mode - jak kto woli)

1 polubienie