Problemy z ustawieniem Utorrent'a

witam !

jest to mój pierwszy temat na forum więc proszę o wyrozumiałość.

sprawa dotyczy optymalnego ustawienia utorrent na jak najszybsze ściąganie.

posiadam internet z routerem.

wyniki speed testu :

ping : 67ms

download : 3.62 Mb/s

upload : 0.49 Mb/s

proszę o pomoc i cenne wskazówki ponieważ bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu.

P.S

korzystam z utorrent 3.0 .

Najważniesze żebyś miał w ustawieniach łącza w programie odznaczone - “zastosuj limit prędkości do połączeń uTP” i “maksymalna prędkość kB/s” na 0 - bez limitu. "Globalna maksymalna liczba połączeń dałby gdzieś 300-400 a maksymalna liczba połączeń peerów na torrent - 200. Poza tym firewall ma ci UTorrenta nie blokować i wybieraj torrenty z jak największą ilością seedów. Na torrentach z Torrenty.org zwykle prędkości pobierania są małe. I musisz mieć ustawione np. programem xpantispy liczbę połączeń maksymalnych całego systemu, ja ustawiam na nieograniczoną liczbę bo np. w xp jest domyślnie 50 i nic nie da wtedy ustawienie ilości połączeń na torrent 200. Można też być pijawką i ustawić prędkość wysyłania na 1. Wtedy nie będzie ci spadać prędkość pobierania przy maksymalnym wysyłaniu.

Dużo nie kombinuj, bo i tak wiele zależy od czynników zupełnie niezależnych od Ciebie. W głównym oknie uTorrenta otwórz w menu Opcje > Kreator ustawień. Uruchom testy, np. do Hamburga, zapisz i zamknij.

…Poza tym firewall ma ci UTorrenta nie blokować…

w jaki sposób to zrobić ?

Jeśli używasz Zapory Windows to musi być uTorrent dodany do wyjątków. W innych firewallach musi być zezwól połączenia TCP i UDP wychodzące dla utorrent.exe.

http://przechwytywanie6.patrz.pl

czy chodzi o to ?

Chyba tak. Ja mam pod xp to inaczej wygląda.

ja mam to na win 7

łacze 3.5 Mbita/s

wersja utorrent 3.0

proszę o pomoc.

Wszystko już ci napisałem wyżej. To zdjęcie zapory jest obcięte ale myśle, że zaznaczone są programy, które zapora przepuszcza więc jest ok bo utorrent jest zaznaczony.

czyli co mam zrobić żeby to dobrze działało ?