Problemy z usunięciem steama

Cześć wam. Od wczorajszego dnia męczę się z tym i naprawdę już nie wiem co zrobić. Wczoraj w ogóle steam nie chciał mi się włączyć, więc pomyślałem, że najlepszym sposobem będzie odinstalowanie steama, też tak zrobiłem. Odinstalowałem na panelu sterowania gdzie się to prawidłowo robi. Kiedy już miałem pewność, że steam nie istnieje na moim komputerze, postanowiłem zainstalować od nowa, ale… Nagle wyskoczyło “najpierw wyłącz steam”. Szukam po internecie czy ludziom się to też zdarza, no i znalazłem rozwiązanie, że trzeba wejść w menedżer zadań i zakończyć zadanie “steam.exe”. Pomyślałem “CO?! Przecież już to odinstalowałem. Skąd się to wzięło?” I wciąż tak myślę. Zobaczyłem, że naprawdę mam takie coś jak ''steam.exe" ale to nie wszystko, jeszcze mam kilka steamowanych ■■■■■ół jak “steamwedhelper.exe” i zwykłe nazwy steamu z końcówką “exe”. Szukałem te pliki w moim komputerze i kiedy je zobaczyłem, chciałem je usunąć. Niestety nie da się m.in dlatego, że jest uruchomione. Kiedy próbuję zakończyć zadanie każdego steam.exe, którego mam, to napisane jest “Odmowa dostępu”. Restart też był, jako administator usunąć też nie mogłem. Raz też miałem tak, że próbowałem to nawet włączyć, ale niestety to się skończyło, że w menedżerze zadań w szczegółach dodał się następny steam. Jestem już załamany, nie wiem co zrobić. Proszę ze szczegółami mi napisać co zrobić. Od razu też mówię, że miałem steam ustawiony na włączenie go od razu, kiedy uruchomię komputer, ale nie mogę nawet zmienić ustawień steama, bo tak jakby… nie istnieje, kurczę… Proszę o pomoc :C

post-283083-0-27626100-1441551643_thumb.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

za https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=9609-OBMP-2526

 

Ręczne usuwanie Steam

 

Uwaga:

Dokonywanie zmian w rejestrze wymaga ostrożności. Nie usuwaj niczego w rejestrze Windows, jeżeli nie masz pewności. Z tego powodu sugerujemy używanie tego sposobu jako ostatecznego środka.

  1. Wyłącz Steam.
  2. Otwórz katalog Steam (Zwykle C:\Program Files\Steam lub C:\Program Files\Valve\Steam).
  • Jeżeli chcesz zachować pliki gier do przyszłej instalacji Steam, skopiuj folder steamapps poza katalog Steam.
  1. Usuń całą zawartość katalogu Steam.
  2. Otwórz Start > Uruchom i wpisz regedit.
  3. 32-bitowe systemy operacyjne:

Kiedy próbuję zamknąć, wyskakuje “odmowa dostępu”. W menadżerze próbuję to zamknąć, bo nie mam steamu na pasku pokazanego.

Spróbuj tym programem http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

a potem tym http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Bardzo dziękuję! Ten pierwszy link mi nie zadziałał, ale ten program z drugiego linka tak! Temat zamknięty, kłopot rozwiązany. :slight_smile:

Mam ten sam problem! Pomocy!!! Czy jak zainstaluje tego antyvirusa drugiego to już nic więcej nie muszę robić ?