Problemy z usuwaniem plików z dysku zewnętrznego

Psiadam dysk zewnętrzny podłaczany na usb ale mam z nim taki problem, iż nie mogę usunąć plików umieszczonych na nim. Nie wiem co jest tego przyczyną. Nadmieniam, że ze zwykłego pen driva mogę usuwać. :frowning: :frowning:

System WIN XP

Komunikat w styly nie można usunąć lub pliki uszkodzone

Nadmieniam, iż pliki były nagrywane w sytemie Win 98

jaki system??

Jaki wyskakuje błąd ??

To rzeczywiście problem z plikami lub samym dyskiem.

Aby uniknąć w przyszłości takich kłopotów moja propozycja jest taka:

jeśli masz taką możliwość to zgraj z tego dysku wszystko co potrzebne i format. Jeśli nie będziesz mógł sformatować tego dysku (co jest wielce prawdopodobne) to w systemowym zarządzaniu dyskami usuń partycję na tym dysku, załóż ją ponownie i dopiero format. Powinno pomóc.

jeszcze jedno drobne pytanie jak wyciągnąć to sytemowe zarządzanie dyskami? Pytam dlatego, że takie coś robię po raz pierwszy! :frowning:

Chcę aby ten dysk dział dobrze pod 98 i Xp po formacie :slight_smile:

PPM na mój komputer -> zarządzaj -> zarządzaj dyskami -> potem PPM na wybranym dysku i usuń istniejącą partycję -> potem jeszcze raz PPM na tym dysku i tworzysz od nowa partycję i jaszcze raz PPM i format

Powodzenia.

Czy jest jakiś problem aby ten dysk po formacie dobrze działał zarówno pod XP i 98? :smiley:

Nie, musisz tylko przy formatowaniu przydzielić mu system plików FAt32

Jak zmienić system plkiów na fat32 jeżeli mogę wybrać tylko ntfs??

W takim razie musisz skorzystać, z któregoś z programu do partycjonowania dysków. Niestety w większości są płatne ale znajdziesz też i darmowe.

Np ten: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&t=59

Usuń jeszcze raz partycję na tym dysku i odpal ten programik. Powinien sobie poradzić. Jeśli by się okazało, że nie widzi dysku usb (nie wiem, nie korzystałem z tego programu) to podepnij na chwilę ten dysk taśmą do ide i wio.

Daj znać jakie efekty. :slight_smile: