Problemy z usuwaniem plików

Kiedy próbuję usunąć plik prosi mnie o hasło administratora, po wpisaniu hasła wyskakuje wiadomość z napisem: Potrzebujesz uprawnień do wykonania tej akcji.
Próbowałem nadać sobie uprawnienia i wejść z konta administratora ale nie mogę nic zrobić. Nie da się także zmienić nic poza zmianą miejsca na pulpicie.
Proszę o pomoc.

Spróbuj go wywalić jakimś unlockerem lub z poziomu GNU/Linux (zanim dodadzą obsługę uprawnień NTFS do pakietu „ntfs-3g”).


Tutaj dasz sobie pełne uprawienia.

Na Windows Home takiego panelu nie ma.

Ale można https://www.itechtics.com/enable-secpol-msc/

ale mówię wam że się nie da dać uprawnień
plik jest w formie .exe mój antywirus go brał do kwarantanny bo ma w sobie pliki .py i klikałem żeby je usunął bo stwierdziłem że tego jednak nie potrzebuje, no i jak to „usunąłem” to patrzę a tam widzę to na pulpicie no więc próbuje to usunąć ale się nie da więc proszę was o pomoc

Nadal możesz go wywalić jednym z unlockerów lub spod GNU/Linux.

a jak to zrobić?

jakiś poradnik albo coś możesz mi wysłać?

Uruchom komputer z pendrive z WinPE i go wywal

Zazwyczaj obsługują przeciągnij i upuść i wtedy klikamy w „unlock” / „force unlock” / „delete” / „force delete”.

Poradników pod uruchomienie np. Ubuntu Live USB jest raczej od groma. Może minimalnie mniej do WinPE/WinRE.

a podeślesz jakiś pls? ja noobem jestem i nawet nie bardzo wiem co mi pisaliście XD

w sensie o co wam chodzi

Programy masz tu: Problemy z usuwaniem plików - #2 przez krystian3w

Jakieś Ubuntu można pobrać z:

Popularnym WinRE/WinPE jest np.:

opcjonalnie instalator Windows 7-11 to też jakieś WinRE/WinPE ale tam by trzeba z pomocą notatnika ustalać gdzie masz pulpit, bo partycja z systemem może mieć inną literę niż C:/.

dzięki wielkie, czy ten chat się usunie bo będę chciał to pobrać ale później bo teraz nie mam czasu?

ej a znasz jakiś sposób bez pobierania rzeczy z Internetu bo się boje o zdrowie komputera?

Najbardziej pozytywny brak funkcjonalności :wink:

Jeżeli uruchomisz system z live CD/USB GNU/Linux to nic nie instalujesz na dysku twardym, więc o ile sam nie skasujesz za wiele, nic się nie stanie.

a bardziej łatwo bo nic nie czaje i wolałbym jakiś sposób łatwiejszy i najlepiej bez pobierania rzeczy

Najłatwiej to zainstaluj IObit Unlocker, Solution for "undelete files or folders" Problems on Windows 8, 7, Vista, XP, 10 - IObit użyj potem odinstaluj. Mam ten program u siebie na PC od kilku lat i nic nie zepsuł.

a jak tego używać?