Problemy z W10 po zamontowaniu drugiego dysku

Cześć
Rozszerzyłem laptopa o dysk SSD, zainstalowałem na nim W10 + Linux Mint. Później w miejsce DVD włożyłem poprzednio używany dysk HDD.
O ile Linux Mint nie ma z tym dyskiem najmniejszych problemów, o tyle W10 ma - nie jestem w stanie uruchomić W10. Jest logo Windowsa, kółeczka sobie latają i tak w nieskończoność. Czasami tylko wyświetli, że próbuje naprawić partycje, ale i tak nic z tego. Windows normalnie startuje gdy wyciągnie się dysk.
Co można zrobić z tym problemem?

Obstawiam że komp próbuje uruchomić system z tego drugiego dysku chociaż to nie powinno mieć miejsca. Podłącz drugi dysk, usuń z niego Windows jeśli tam jest i jest zbędny a potem uruchom grub-update.

To trochę przesada, wystarczy w biosie wyłączyć możliwość bootowania z tego dysku, lub ustawić go w późniejszej kolejności - o ile to jest problemem.

3 polubienia

Udało mi się uruchomić W10 w trybie awaryjnym. Zrestartowałem go i już uruchomił się normalnie :thinking:
Natomiast mam chyba rozwiązanie problemu (i może dlatego W10 to blokował). Czy jest opcja usunięcia jakoś tych bad sektorów czy dysk trzeba przeznaczyć na straty?

Usunąć się da - np w MHDD. Jednak wrażliwych danych bym na nim już nie trzymał - może się nadać jako magazyn na filmy, gry czy muzykę itp.

1 polubienie