Problemy z wczytywaniem stron i rozłączaniem sieci

Cześć,

 

Miałem wcześniej taki problem z Firefoxem, że strony albo wczytywały się długo, albo wczytywały się z błędami i trzeba było je odświeżać. Problem występował tylko na Firefoxie, więc wiedziałem, że to jego wina. Usunąłem więc profil i poustawiałem sobie wszystko od nowa. Trochę to trwało, bo wszystko psuła mi synchronizacja z Firefox Sync, ale udało mi się z tym poradzić i wszystko działało. Przez chwilę.

 

Bo teraz problem jest taki, że po jakimś czasie (kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt minut) niektóre strony przestają się wczytywać w ogóle, a niektóre wczytują się z błędami. Problem występuje na wszystkich przeglądarkach. W ustawieniach komputera nic nie zmieniałem. Pomaga tylko restart komputera (restart modemu ani routera nic nie zmienia).

 

Drugi problem dotyczy rozłączania się sieci podczas pobierania z dużą prędkością. Mam internet UPC 25 Mb/s. Kiedy pobieram coś z torrentów lub przez Steama to po jakimś czasie sieć się rozłącza. Gdy ograniczę prędkość transferu do 1 MB/s (8 Mb/s) problem ten występuje sporadycznie, ale jednak się zdaża. Tutaj rozwiązaniem jest restart modemu (restart komputera ani routera nic nie zmienia).

 

Proszę o pomoc.

 

EDIT: Wydaje mi się, że problem z ładowaniem stron występuje tylko, gdy coś pobieram, a samo pobieranie w ogóle nie powoduje rozłączania z transferem ograniczonym do 900 KB/s.