Problemy z webmail klientem poczty debian

Witam mam problem mianowicie męczę się od kilku dni z zainstalowaniem i podpięciem pod domenę poczty na moim serwerze. Mam tam zainstalowanego debiana 7 postępowałem zgodnie z poradnikiem http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-wheezy-apache2-bind-dovecot-ispconfig-3-p3 . Wszystko ładnie pięknie stworzyłem użytkownika na którego sie zalogowalem ale nie dochodzą na tego użytkownika żadne wiadomości ani ja nie mogę wysłać wiadomości. Dodam ze nie mogę zainstalować ISPCofing 3 pojawia sie blad No PHP MySQL functions available. Please ensure that the PHP MySQL module is loaded. gdzie instalowałem mysql oraz php. może ktoś miał problem z wiadomościami na tym Squirrelmail.

Rysiekpvg, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.) oraz znaków interpunkcyjnych. Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Podejrzewam, że próbujesz podpiąć domenę na serwerze DNS, który zainstalowałeś. Jeśli tak, to musisz mieć możliwość utworzenia glue record u rejestratora domeny (DNS we własnej domenie). Jeśli nie, musisz zaparkować domenę na dowolnym DNSie, np. rejestratora domeny. Pamiętaj, że serwer poczty potrzebuje rekord MX.

Użytkownicy lokalni (/etc/passwd) czy wirtualni (baza danych SQL)?

Mam możliwość zmiany MX domena na ovh. Użytkownicy wirtualni.

O ile nie będziesz miał takiego problemu http://forum.dobreprogramy.pl/domena-w-ovh-serwer-dns-ovh-nie-aktualizuje-rekordu-mx-t487188/

Uwierzytelnianie przez Dovecot działa bez problemu? Sam serwer rozumiem ma inną nazwę, niż domena wirtualna? Jeśli masz pocztę w domenie example.org, ustaw hostname na mail.example.org lub poczta.example.org zależy jak Ci pasuje (oczywiście podajesz swoją domenę, nie example.org). W rekordzie MX wskazujesz hosta mail.example.org (jak będziesz korzystał z klienta pocztowego na komputerze, to też wskazujesz ten adres jako adres serwera smtp).

Wracając do ISPConfig. Upewnij się (zresztą jak sugeruje komunikat), że masz włączone moduły, których wymaga panel. Squirrelmail jest fajny, ale polecam Roundcube, jest fajniejszy i ładniejszy z bogatą bazą wtyczek. Kontami pocztowymi i domenami możesz też zarządzać przez Postfix Admin.

Tak dovecot działa. Tak serwer ma inną nawe, hostname zmienialem. Zrezygnowany jestem tym wszystkim z głowy mi kipi bo nie moge tego ogarnac. Hmmm wiesz co moze spróbuje z tym Roundcube, zainstaluje to z iredmailem itd. Z tego co pamietętam też miałemz tym jakieś problemy

iRedMail to tak naprawdę skrypt robiący wszystko za Ciebie. Zrób wszystko krok po kroku według tego tutoriala i powinno działać. Tak właściwie do czego potrzebny Ci ISPConfig? Chcesz świadczyć hosting czy tylko zarządzać pocztą? Jeśli to drugie, to Postfix Admin Ci wystarczy.

Własnie trwa instalacja iredmaila, o którym toutorialu mówisz ? Wiesz co do IPS Cofingu to w sumie jest mi nie potrzebny, potrzebuje tylko odbierać i wysylać maile i to musi być podpietę pod mój serwer i domene

W takim razie wystarczy Ci Roundcube i Postfix Admin. Tu instalacja jest w miarę łatwa. Instalujesz Apache, MySQL, Posftix z obsługą MySQL, Postfix Admin, Dovecot i tworzysz bazę danych dla Postfix Admin. W Postfix uwierzytelniasz przez Dovecot, który będzie pobierał dane z bazy danych. Na DNS ustawiasz rekord MX i to wszystko. Instalacja serwera DNS i tym podobne rzeczy są dla Ciebie zbędne.

No to teraz mna zakręciłeś. Czyli mam usuwać wszystko od tego iredmaila bo mi sie to zainstalowalo i juz mam problemy… widze w phpmyadmin ze iredmail dodał tam bazy iredadmin działa ale nie działa strona z pocztą po wpisaniu adresu odsyła mnie do strony ovh (tutaj scr http://scr.hu/3ecd/v5u4r) po wpisaniu tam adresu czy to adres stworzony w iredadmin czy też postmaster@pvgaming.com.pl nic się nie dzieje poprostu strona chwile pomyśli i na tym sie kończy. Dam Ci jeszcze scr jak ustawiłem to w panelu ovh http://scr.hu/3ecd/n8kfl

OVH widzę strasznie narzuca klientom swoje rozwiązania. Pierwsza rzecz, w rekordach DNS wpisy kończy się kropką, inaczej wpis traktowany jest jako uzupełnienie domeny. Dla przykładu, masz domenę pvgaming.com.pl, dodajesz rekord np. MX, jeśli dodasz mail, to rekord będzie traktowany jako mail.pvgaming.com.pl. Tak samo, jak dodasz mail.pvgaming.com.pl i nie dodasz kropki, będzie traktowane jako mail.pvgaming.com.pl.pvgaming.com.pl. Ustaw rekordy tak.

pvgaming.com.pl A 213.251.186.108
pvgaming.com.pl MX mail

lub

pvgaming.com.pl MX mail.pvgaming.com.pl.

na końcu musi być kropka. Jeśli instalujesz iRedMail, to jako nazwę hosta podajesz mail.pvgaming.com.pl (zresztą iRedMail nie pozwoli Ci ustawić domeny dla poczty, jeśli będzie taka sama jak nazwa hosta).

Jak rekordy się zaktualizują, to powinieneś logować się do webmaila w taki sposób pvgaming.com.pl/roundcube (ewentualinie sprawdź w /etc/roundcube/apache.conf jakiś masz ustawiony alias).

Instalujesz to wszystko na jakimś VPS czy dedyku?

Jest to dedyk. OVH samo narzuca mi ta kropke i nie pozwala storzyć czegoś takiego jak

tworzac nowy MX samoczynnie dodaje  .pvgaming.com.pl tak samo przy tworzeniu pola A.

 

co do roundcube nie mam takiej ścieżki /etc/roundcube/apache.conf pod adresem pvgaming.com.pl/roundcube tez pusto.

Dla mnie linux to zmora a robienie poczty to wogóle kaplica a mecze sie z tym już kolejny dzień

instalowałem iredmaila wg. tego poradnika http://www.piotrdyduch.pl/ubuntu-debian-lemp-nginx-php-mail-roundcube/

Ten ich DNS to jakaś masakra. Osobiście korzystam z FreeDNS::42, mają przynajmniej intuicyjny panel i wszystko działa bez problemu.

 

Pisałem to z pamięci, być może jest w jeszcze innej lokalizacji.

Ze wzgledu ze jestem noga co do linuxa moge zadawać troche banalne pytania… czy moja konfiguracja etc/hosts ma wyglądać tak ?(scr http://scr.hu/3ecd/lgsmv )  a etc/hostname tak ?(scr. http://scr.hu/3ecd/5uaby )

czy to wszystko mam robić na 127.0.0.1 bo już sie zagubiłem w tym wszystkim

Tak na 127.0.0.1. Hostname jest okej. Pamiętaj tylko, że trzeba przeładować skrypt hostname - /etc/init.d/hostname.sh.

PS nie musisz robić zrzutów, możesz wklejać to co masz w konsoli :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

Przeładowałem ale po wpisaniu hostname nadadal sie nie zmienia

root@ns321834:~# hostname -f

Tak.

Zaloguj się na serwer i podaj wynik polecenia.

telnet 127.0.0.1 25
ehlo pvgaming.com.pl

tail /var/log/mail.err

W jakiej domenie jest poczta? Konfigurowałeś domenę przez Postfix Admin?

root@poczta:~# telnet 127.0.0.1 25

Nie masz zainstalowanego klienta telnet. Na jakim systemie to wszystko stawiasz?

Debian 7.5 stable (Wheezy) (64bits)