Problemy z wi-fi dell d600 widzi ale jak jest kodowanie nie łączy

Witam wszystkich mam taki problem ze po zainstalowaniu Windowsa xp musiałem na nowo wgrać sterowniki sprawdziłem dokładnie jaką mam karte wi-fi i zainstalowałem sterownik ze strony dell. i tu zaczynają się schody gdyż widzi kilka sieci wi-fi w tym moja ale biorę połącz i test i test kojarzenia na czerwono uwierzytelnienia  też sygnału i ping. ale jak użyje swojego telefonu sony z jako ruter i łączy bez problemu i śmiga, i doszyłem do tego że moja sieć ma zabezpieczenia a sony nie. co mogę zrobić z tym fantem  ?

 

laptop używa programu do wi-fi intel® proset/wireless wifi program fabryczny xp pokazuje ze mam użyć innego programu innego do wi-fi

 

laptop dell d600

system xp s3 oryginał

rotcher d-link ma 2lata :slight_smile:

 

na nowszych laptopach smiga np dell n5050

 

Błagam 

 

 

Program od Della do łączenia z wifi zbędny, wystarczy prostsze narzędzie wbudowane w system. http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/1565/a5.jpg

Nic nie piszesz jakie zabezpieczenia masz na routerze. Może karta wifi nie obsługuje klucza AES i trzeba wybrać TKIP w ustawieniach http://stuartconnections.com/products/Computers/Accessories/Wireless_1450/CD/User_Guide/PL/xpadv1.gif szczególnie, że laptop wiekowy (D510 też miał problem swego czasu z AES jak jeszcze go używałem).

Sprawdź po kolei na różnych typach szyfrowania lub sprawdź na stronie producenta jakie karta i sterownik wspiera szyfrowanie i pobierz najlepiej najnowszy możliwy sterownik. Czyli zacznij od WEP, jak laptop się połączy sprawdź WPA, jak się połączy sprawdź WPA2, jak się nie połączy, to może być jak pisał kolega wyżej, karta może nie wspierać AES. Wówczas router będzie musiał pracować z szyfrowaniem WPA.

na żadnym kodowaniu nie chce się połączyć :confused: za chwile sprawdzę ten sposób co pisał kolega w 1 poście

A ustawiłeś klucz szyfrujący na tkip zamiast auto lub aes? Bo to było meritum mojej wypowiedzi.

Niestety mam jakiś problem z Orange (tp) bo mam internet do 10mb Sąsiadka a tez i mi pokazuje 3 mb a w tym samym momencie Sąsiadka ma 8 i na tym samym laptopie testowałem i pod live box dell dział super a na moim rotcherze niestety :/  jak odbije się od dana zmienię rotcher i jak nić to nie da telefon do tp…

 

Dzięki za pomoc uważam temat za zamknięty…