Problemy z widocznością dysku w komputerze

(2) #1

Sprawa wygląda tak...

Mój komputer borykał się z trzema problemami:
1. gasił monitory i zaczynał huczeć kiedy bardzo mocno go obciążyłem (rendering w 4K)
2. czasami po właczeniu go znikał mi jeden z dysków - "P" (nie systemowy, nie widziałem go po prostu)
3. czasami bardzo długo się ładował (podejrzanie długi, kilka minut startował mi system)

Oddałem go do naprawy, zdiagnozowano te problemy i zrobiono te rzeczy:
1. niedziałający wiatrak w karcie graficznej (dlatego się przegrzewała), wymieniono na sprawny.
2. zmieniono kabel łączący ten znikający mi w systemie dysk
3. zbadano dyski i w bonusie zdiagnozowano mi problem z innym dyskiem niż wskazany przeze mnie.

Na szczęśćie nie był to systemowy dysk. Informatyk powiedział, że nawet jeżeli nie jest to systemowy dysk to może sprawiać problemy w uruchamianiu systemu. I że to jego wina. Dysk ma badsektory i należy się z nim powoli żegnać.

No i wiatrak karty graficznej faktycznie działa. Problem jednak w tym, że uruchamiam komputer w dwa dni po naprawie i... nie widzę w systemie swojego dysku "P".
Uruchamiam dwukrotnie ponownie i nadal go system nie widzi. Gaszę, właczam i się udało. Dysk jest znowu widoczny.

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego od czasu do czasu W DALSZYM CIĄGU uruchamia mi się system w którym nagle brakuje mi jednego dysku?

(wesoly82) #2

Możliwe że niesprawny masz zasilacz, te wcześniejsze objawy też na to wskazują.

(Kociomisio) #3

Słuchaj serwisu kartę ci uratowali, dyski się sypią trzeba wymienić. Spróbuj ten dysk podłączyć pod inne gniazdo SATA.

A w ogóle  wygląda na to że trochę usmażyłeś kartę dyski i płytę główną.  

(2) #4

Zasilacz mam niesprawny? Ten główny zasilacz w swoim komputerze?

(Kociomisio) #5

Czy serwis mówił coś o zasilaczu?

(2) #6

Serwis właśnie nic nie wspomniał.

(JNJN) #7

To ten uszkodzony dysk, co miał wymieniony kabel sygnałowy sata?

Ten? brak dokładnych informacji.