Problemy z wifi wolna praca systemu częste zawiasy XP Prof

Czy warto robić wszystkie aktualizacje pod XP Prof.? bo zauważyłem że tylko potem ten komputer się zacina np. przy odwiedzaniu partycji D…Czy Wy też macie taką świadomość że Xp już tak nie chodzi fajnie jak wcześniej??? Chyba na lepszym kompie powinien prawda?

No chyba że taki komputer z Intel Core 2 Duo 2.2 jest za szybki do XPka?? heh

Co do internetu jeszcze to mam 25 MB w UPC i przez wifi właśnie pod XP ledwo ściąga się 1024/kb/s dlaczego?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Cóż… XP jest już przeszłością, trzeba to powiedzieć. Łatać system trzeba ze względów bezpieczeństwa, ale im więcej nowych łatek tym jest większa możliwość mozolnego działania systemu.

Ja mam procesor Intel Core 2 Duo T7500 2,2Ghz i 3G ram. Windows Xp w porównaniu z Vistą, czy Win7 to błyskawica. Nie zauważyłem aby pobierane patche spowalniały mi XP. Inną kwestią pozostaje fakt że im będzie nowszy sprzęt tym Xp będzie stwarzał więcej kłopotów. Brak sterowników, brak wsparcia ze strony MS itp…

Co do WiFi, na innym komputerze sieć bezprzewodowa działa ci wydajniej?

1024kb to jakieś 8MB Jak WiFi leci w standardzie B to wiele więcej nie wyciśniesz.

LonngerM , nie do końca zgadzam się z tobą.

Łatać oczywiście trzeba i owszem, z czasem system zwalnia ale to nie wina tego że to stary system tylko tego że im dłużej się go używa tym więcej zbiera się śmieci (niepotrzebnych plików pozostałych po starych programach, niepotrzebnych wpisów w rejestrze itp itd) i oczywiście dysk się fragmentuje.

Dlatego powinno się co jakiś czas czyścić system odpowiednimi programami i defragmentować dysk.

Poza tym jak zainstalujesz na świeżo system i wszystkie jego łatki to będzie to szybciej działać.

Jeśli chodzi o mnie to pod Windows 7 komputer chodzi fajnie i wifi działa jak należy i przy otwieraniu partycji się nie wiesza…tylko pod Xpkiem mam takie problemy. Oczywiście na świeżo zainstalowanym nie myślę tu o jakimś rocznym systemie który się sypie. Tylko właśnie miałem nadzieje że pod Xp będzie latać jak orzeł a tu ledwo wróbelek.:frowning:

soyer81zcie , może masz wirusa który ci daje takie objawy albo może zwyczajnie dysk ci zdycha.

Może zastosuj się do porad z tematu :arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP

i zobaczysz czy system przyspieszy.

soyer81zcie , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif