Problemy z wifi

Witam, na wstępie przepraszam jeżeli nie ten dział.
Szukam pomocy ponieważ mam problem z internetem / wifi jestem cienki w te klocki. Szukałem informacji na ten temat ale nic nie znalazłem istnieje taka możliwość że nie umiem szukać informacji, ale do rzeczy mam dziwny przypadek z wifi. Powiedzmy siedzę przy stole mam pełny zasięg internet śmiga aż miło ale usiądę miejsce dalej przy stole zasięg niby jest ale strony w życiu się nie wczytają jest to nie zależnie czy używam telefonu czy innego laptopa, mam w domu kilka takich czarnych dziur z internetem zasięg jest ale strony się nie wczytują. Jak się znajduję w tej czarnej dziurze jak rozłączę i połączę internet to urządzenie dostanie normalnie ip zasięg jest ale internetu brak a wystarczy że się przesunę 0,5m i jest ok.
Zmieniałem już kanały oraz częstotliwość wifi nic to nie dało.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał i jak to naprawić? Bo jest to naprawdę upierdliwe.

Nie ma w tym nic dziwnego, wynika to z prostej fizyki i jedynie zmiana położenia punktu dostępowego, dodanie repeatera albo reorganizacja pomieszczenia mogą pomóc.

Możesz próbować zastosować repeater.

Ja się spotkałem przy routerze VECTRy. Kupiłem se router inny i podpiołem pod tamten i jest OK. Jaki ma router, czy z antenami?
Awentualnie możesz na stałe wpisać IP w komputer 192.168.1.10 i bramę 255.255.255.0 wtedy skonfiguruje się na stałe z urządzeniem (odziwiście w następnie urządzenia musi być 192.168.1.11 itd)

Stały adres IP nie wpływa na prawa fizyki…

1 polubienie