Problemy z windowsem i programem

pierwszy to dosc dlugie ładowanie sie windowsa. gdy kupilem kompa w tym roku ( procek 2,6ghz pentium4, dysk 160gb, 512 ddramu kingstona). ciekawi mnie jedno.

kiedys wlaczajac kompa (mialem na dysku zajete z 30gb) te kreski na poczatku podczas właczania szly normalnie i zazwyczaj pasek szedl 5-6 razy MAX i windows sie wlaczał.

potem zrobilem z 2 razy format. teraz kompa wlacza sie dluzej bo z 13-16 kresek musi przejsc przez ten pasek zeby sie wlaczyl. dlaczego tak jest i od czego to zalezy? czy da sie to jakos naprawic?

drugi problem polega na tym ze zainstalowalem ostatnio jakis program WavePad do tworzenia mp3. przy instalacji pojawila sie informacja kasperskiego ze program ma trojana - ale wyjasnienie bylo takie ze wynika z niego ze to nie do konca trojan bo to tak jakby program umozliwiajacy zeby ten WavPad sie wlaczał na starcie (jakos tak pisało)

program jest fajny nie chce usuwac (chyba ze powinienem) - problem jednak polega na tym ze od tamtego momentu komp chodzi wolniej czesciej sie przycina przywiesza wkurza mnie to juz.

poradzicie cos co zrobic ?

pozdrawiam:)

Poczytaj sobie o optymalizacji i odchudzaniu windows:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54502

Co do drugiego wklej logi, a na początek wyłącz ten program z autostartu.

jak wkleic logi ? o co tu chodzi?

Logi dla sprawdzenia czy nie masz wirusa. HijackThis 1.99.1 oraz Silent Runners z tych dwóch programów. Tu masz opisy jak zrobić i wkleić: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Ale może to tylko nadgorliwość twojego antywira i nic nie masz. W każdym razie wyłącz ten program z autostartu.

jubi05 proszę zmienić tytuł tematu na konkretny.

oto moj log

Złączono Posta : 04.12.2006 (Pon) 14:39

juz teraz mowie ze bedac amatorem gdy przeczytalem tego loga nie pasuje mi :

O4 - HKLM…\Run: [RealTray] D:\real plauer\RealPlay.exe SYSTEMBOOTHIDEPLAYER

to pewnie resztki po programie real player … jak to usunac?

i drugie resztki po skype :

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\Skype4COM.dll (file missing)

co o tym sadzicie i ogolnie co o moim LOGU ?

Złączono Posta : 04.12.2006 (Pon) 14:49

i tutaj drugi log tym razem z silent runnera

Złączono Posta : 04.12.2006 (Pon) 20:43

podpowie ktos cos ?

wiesz. :smiley: .ja bym twoim miejcu zainstalowala "avast"w wersji polskiej (program antywirusowy)

jest naprawde fajny. Jak właczasz go to zaznaczasz dyski jakie chcesz przeskanowac, mozesz sobie zaznaczyc C,D a jak znajdzie jakis wirus

to ci sie pojawi ramka i nacisniesz usun i po wirusie :mrgreen:

O4 - HKLM…\Run: [RealTray] D:\real plauer\RealPlay.exe SYSTEMBOOTHIDEPLAYER - to klucz w rejestrze tutaj:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

masz tam ponadto qtask tray, winampa - możesz to usunąć(chyba,

że bez przerwy słuchasz winampa lub uzywasz quicktime playera)

prawy klik na nazwie np.qtasktray i usuń; zeby wejść do edytora

rejestru wpisz regedit.exe do "uruchom i enter; taki sam klucz “run”

masz w HKCU - sprawdż i tam wpisy i usuń niepotrzebne - zapisane

tam programy startują razem z systemem

[

ja bym dane programy wyłączył przez start-> uruchom-> msconfig gdzie później w łatwy sposób można je włączyć.

nigdy nie używam msconfig do porządkowania autostartu, po prostu

dlatego, że ms config zawsze wtedy twierdzi, że została zmieniona

konfiguracja systemu i domaga się resetowania; co więcej informuje

mnie, że po resecie mam go uruchomić jeszcze raz i zmienić tryb uruchamiania na normalny, no i oczywiście znów reset; procedura jest tak pokrętna, że być może jest to “specyfika” mojego msconfig, czyli

po prostu jakiś “bug”; co do przywracania wpisów to qttask sam się

wpisze przy następnym starcie, winampa można włączyć z opcji

winampa, podobnie real playera;sądzę, że dwukrotny reset, żeby usunąć

3 nieistotne wpisy to przesada, nie mówiąc już o tym, że np. RegSeeker

usunie je lub “wyłączy” bez żadnych problemów