Problemy z włączaniem Aero

Mam laptopa z Windows 7. Nie mogę włączyć Aero. W panelu Personalizacja klikam na dole na Rozwiązywanie problemów z przezroczystością i innymi efektami Aero. Pojawia się komunikat, że bieżąca karta wideo może obsługiwać Aero, tylko nie ma najnowszych sterowników zgodnych ze standardem WDDM.

Przeszukałem całą Pomoc - i nic. (Laptop pięcioletni, miałem wcześniej XP). Czy da to się wyjaśnić? (Nie bardzo się znam na tych sterownikach)…

Czyli dość leciwy jak na potrzeby i wymagania Windows 7. Podaj jego konfiguracje, głównie dokładny typ grafiki.

Spróbuj przez managera urządzeń zaktualizować sterownik od karty graficznej.

P.s.

1.Centrum akcji-narzędzie rozwiązywania problemów

2.Panel sterowania-rozwiązywanie problemów

Wejdź w stronę producenta i ściągnij sterowniki pod Win 7 dla twojego modelu komputera.

PS: Zainstaluj je, tak samo jak zwykły program, instalator jest zwykłym kreatorem Dalej, Instaluj, Zakończ. Chyba, że producent miał ochotę inaczej…

Może po prostu karta graficzna nie spełnia wymogów Aero i dlatego nie działa? Tu masz minimalne wymagania dla grafiki:

Laptop spełnia te wymagania, nie ma tylko najnowszych sterowników zgodnych ze standardem WDDM. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to jest to karta Intel Mobile 915GM/GMS, 910 GML Express Chipset Family.

A jeśli chodzi o stronę producenta, to tam się nie da nic załatwić…

Chłopie, o czym my w ogóle rozmawiamy. Na zintegrowanej grafie nawet zapomnij o Aero…

Dopisz, że na " tej zintegrowanej… może zapomnieć" - u siebie nie mam z tym problemu ale całkiem inna grafika zintegrowana.

wielki_john - uruchom program Windows 7 Upgrade Advisor http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg … 15011.html i sprawdź co on wykaże.

Ok Cedar, na Twoją prośbę sprostuję swoją wypowiedź. wielki_john , przy Twojej zintegrowanej grafice zapomnij o Aero.

To po jakiego grzyba pisze, że MOŻE OBSŁUGIWAĆ AERO, JEŚLI POBIORĘ STEROWNIK… No, ale złośliwość rzeczy martwych…

Dodane wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:35

Rozumiem, jest to jedna z ostatnich zintegrowanych Intela, które nie obsługują WDDM.