Problemy z włączeniem i programami w win XP


(Lukaszak2) #1

Witam

Ostatnio mój Windows XP szaleje. Partycje D odczytuje jako płytę CDhttp://www.voila.pl/b6pi4/?2. Niektóre instalki do programów po ponownym uruchomieniu windowsa wywalają błąd http://www.voila.pl/b6pi4/?1. Niektóre programy np. winamp po instalacji i ponownym uruchomieniu windowsa nie włączają sie. Żeby odpalić program muszę ponownie ściągnąć instalke i ponownie zainstalować. Mam jeszcze jeden problem, który pojawił się niedawno: system nie może sie załadować tzn. gdy sie ładuje (logo Windows i pod spodem "latający" niebieski pasek) i przechodzi do okna powitalnego (niebieskie tło i napis Zapraszamy, bezpośrednio przed pojawieniem sie pulpitu), komputer resetuje sie. Żeby odpalić windowsa muszę ponownie go zainstalować. Robiłem już formata ale nic nie pomogło :expressionless: . Jeszcze coś o sprzęcie: procek: 1.4 ram: 640 MB Karta graf: radeon 9200 SE Windows XP Professional 2002 SP 2. Z góry dzięki za pomoc.


(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Na forum piszemy po polsku. Przeczytaj regulamin.


(Lasinski Jacek) #3

Luxio , sprawdź dysk twardy na obecność bad sektorów


(Lukaszak2) #4

Sprawdziłem i nie ma.


(Lasinski Jacek) #5

Luxio , konsola odzyskiwania systemu Windows XP, i polecenie chkdsk /p lub chkdsk /r. Przeskanuj komputer jeszcze jakiś antywirusem, Kaspersky Antywirus Lub Nod 32.


(Lukaszak2) #6

Po wpisaniu chkdsk /p sprawdziło i jedyny niepokojący komunikat to: "CHKDSK znalazł przynajmniej jeden błąd na tym woluminie",a po wpisaniu chkdsk /r nic nie znalazło. Antywirus pomógł ale strasznie zmulił kompa :? . Zrobie formata i zobaczymy.

Po formacie znacznie lepiej. Dzięki za pomoc.