Problemy z Wordem 2003 - sam zmienia czcionkę :(

Witajcie i poradźcie. MS Word 2003 podczas pisania polską czcionką np Bahamas, lub 15 innymi, które załadowałem zmienia mi samoczynnie polskie czcionki z Bahamas, Brisk, Paradise i wielu innych na Arial. Tak jakby była włączona jakaś autokorekta (?), ale sprawdzałem to i nic tam takiego nie widzę. Kiedy piszę np. “przytułek” to od litery “ł” sam zmienia mi czcionkę na times lub arial, ale kiedy skasuję “ł” i również “u”, to później jest już dobrze i nic nie zamienia w całym akapicie, choćby miał 20 wierszy a czcionka jest taka jak chcę. Kiedy zrobię enter i nowy akapit, znów jest to samo i znów zamienia. Instalowałem te fonty na innych kompach z MSW2003 i jest to samo. Co to? Poradźcie coś. Jak trzeba, wyślę te czcionki :slight_smile:

Witam.Zrób tak.

otwierasz MS Word 2003>>>format>>>czcionka>>>i na dole po lewej stronie masz domyślne…a dalej wybierz jaką czcionkę chcesz domyslną.

Witam,

a może wymienione przez Ciebie fonty nie mają w swym zestawie polskich znaków diakrytycznych,

i gdy taki się pojawia, to Word automatycznie zmienia dany znak na odpowiednik w czcionce domyślnej?:

Dzięki za szybką reakcję. Niestety Drapacz, zmienienie domyślnej czcionki nic nie dało, a jeśli chodzi o polskie fonty w tych krojach (o co pytał Maniooo), to są na 100%. To jest właśnie dziwne dla mnie zjawisko, bo jak pisałem wcześniej, kiedy po automatycznym zmienieniu czcionki skasuję np w “przytułek” cztery ostatnie litery tak, że jest “przyt…” to wtedy pisząc od nowa jest wszystko OK i są wszystkie czcionki w całym akapicie. Robiąc nowy akapit (enter) problem się powtarza. To ewidentnie musi być jakaś opcja w automatycznej autokorekcie. :? W MSW 2000 wszystkie te fonty chodzą normalnie. Najlepiej, jak ci wyślę czcionkę - sam :o