Problemy z wyczyszczeniem i instalacja windows

Chciałem sformować dysk ale wyskakuje mi ten komunikat:

“Nie można sformować tego sysku. Zakończ działanie wszystkich narzedzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku orazu pewnij sie, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartosć dysku. Wtedy ponów formatowanie.”

Nie wiem co robic… Moze to przez to ze avast jest właczony? Avasta nie da sie wyłaczyc ani odinstalowac/usunąć (próbowałem na kazdy mozliwy sposób). Jestem załamany i nie wiem co robić… Chce szybko windows zainstalować

Kiedys jak próbowałem instalować to nie usunałem poprzedniego i zainstalował mi sie na dysku D… na dysku D usunałem folder z windowsem ale jak sie włacza komputer to są 2 okna z któych i tak trzeba wybrac windows co troche denerwuje… Nie chce miec 3 okna…

Chce usunąć ten windows.

P.S. Czy jak sformatuje dysk C i zainstaluje na nim windows to nie znikna mi pliki z Dysku D i E? Odłaczyłem dyski zewnetrzne ale mam tez pliki na kompie.

jak sformatujesz dysk ‘‘c’’ na pozostałych plikach wszystko zostanie. tylko ważniejsze pliki z dysku ‘‘c’’ przenieś sobie n inne dyski

Czy przypadkiem nie próbujesz sformatować partycji systemowej z poziomiu działającego systemu?

Jeżeli nie sformatujesz partycji na której masz dane to nie powinno być problemów. Choć przed jakimikolwiek operacjami na dysku nie zaszkodzi zatroszczyć się o backup danych.

Nie wiem nie znam sie. Po prostu dysk mi zamula i chociaz w rzeczywistości na C znajdduje sie ZALEDWIE jakieś kilka GB danych i Windows to pokazuje mize na dysaku na którym jest jakieś 48 GB wolnego miejsca jest 0 bajtów…

Chce CAŁKOWICIE wyczyścić dysk C żeby nie było tam widnowsa i żadnego pliku a później zainstalować od nowa i ustawic wszystko jak było… Tylko nie wiem jak bo sie nie chce formatować

Bo tak się tego ie robi na włączonym komputerze z uruchomionym systemem nie sformatujesz dysku c bo to systemowy dysk. wkładasz płytę z windowsem potem od nowa uruchamiasz komputer tak aby startował z płyty z windowsem a nie system jeśli system startuje i nie pojawia się okno z zapytaniem czy ma startować z płyty to w biosie ustaw aby startował jako pierwszy dysk sd a nie system wejście do biosu przy uruchamianiu wcisnąć delete lub f2 lub f1 różnie w różnych komputerach gdy załaduje sie płyta instalacyjna instaluj system az do momentu gdy pokaże sie okno z zapytaniem czy ma uzyć ustawień standardowych ty wybierasz niestandardowe otworzy sie okno ze spisem partycjy ty zaznacz partycję c systemową potem opcje i formatowanie partycja sie sformatuje potem klikasz dalej i na czystej partycji zainstaluje się dalej czysta kopia windows dalej sobie poradzisz

Uruchamiasz instalator z płyty PRZED uruchomieniem Windows i formatujesz WŁAŚCIWĄ partycję z poziomu instalatora a nie z poziomu uruchomionego już systemu operacyjnego. Radzę uważać, skupić się na tej czynności, zapisać gdzieś jakie pojemności mają partycje z danymi a jakiej wielkości jest ta, na której masz teraz Windows by przez pomyłkę nie sformatować partycji z danymi. W instalatorze nie będziesz widział oznaczeń C,D,E itd. więc radzę robić to rozważnie.

:roll:

w instalatorze będą nazwy partycji z literkami

kolega wyżej wprowadza w błąd będą miały nazwy i literki wiem bo 2 dni temu instalowałem system u kolegi i wszystko było

nie zapomnij ustawień w biosie na pierwszym miejscu CD na drugim HDD, przy pierwszym uruchomieniu wciśnij dowolny przycisk, później nierób nic czekaj do komendy windowsa.

Oczywiście kolega lukaszpwa ma rację. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale przy takich operacjach ostrożności nigdy za wiele.

:roll:

Nie chce się kłócić ale gdzie ty widzisz literki w instalatorze?

Instalacja-MS-Windows-7-20.jpg

Ja widzę tylko nazwy typu:

Dysk 0 Partycja 1

Dysk 0 Partycja 2

itd.

To co kolega podał to jest na Vista/W7/W8. Na XP widać litery dysków :

przebi.jpg

Cześć

miciugo masz rację, zapomniałem jak to było na Windows XP.

Serdecznie dziekuj! Teraz juz wszystko chodzi mi jak ta lala… Tyle że dalej przy urochomieniu komputera mam 2 windowsy chociaż usunałem folder z tym z “D”… Ogólniie chciałbym sie tego pozbyc… tzn. tego jednego. Ale mimo wszystko dziekuje

Niestety zapomniałem sterowników zainstalowac i neta nia miałem 24 godziny… Ale ok jesr wszystko.

W menu start w Uruchom wpisz msconfig , przejdź na zakładkę Boot, skopiuj zawartość okienka i wklej na forum.

Sam juz sobie ustawiłem :slight_smile: Dziekuje za podpowiedź. Jak weszłem w boot i liknałem na właściwosci jedneog to wyskoczyl mi komuniat ze on nie ma folderu itp i czy chce usunac… później sie mi komputer uruchomił ponownie i tyle

Dodane 05.04.2013 (Pt) 18:15

A mam inne pytanie

Czy mozna zainstalować system windows na pen drive?

Mam 2 pendrive a potrzebny mi jest tylko 1 w sumie… Każdy ma po 64 GB. Na jednym zainstalowałbym windows by na kompie udostepnic miejsce na cos innego… Zreszta jakbym nei chciał by ktos grzebał mi na kompie to bym po prostu wyjał pen drive.

Nie wiem jaki system masz na myśli ale przeczytaj: http://stilger.eu/2010/01/12/instalacja … ment-34002