Problemy z wydajnością komputera. Zasilacz do wymiany?

Witam !

Specem od sprzętu nie jestem, dlatego zwracam się do was forumowicze.

Od jakiegoś czasu mój blaszak nie wyrabia, zdarza mu się przyciąć na dłuższą chwilę przy starcie firefoxa czy nawet odtwarzaniu filmików na YT. Na początku myślałem, że to wina śmieci na komputerze, ale po formacie problem nadal nie ustępuje.

Moja konfiguracja:

Intel Pentium D 3.4GHz

Gigabyte P41-ES3G

Nvidia GeForce GT 220

2 GB RAM

TRACER 4life 400/AC (230V 4A 50Hz)

I tu moje pytanie - w czym problem. Moje podejrzenia padają na zasilacz, ale jak wspomniałem - nie zna się.

Pozdrawiam.

Jakie temperatury? Komp czyszczony z kurzu?

Czyszczony ok. raz w miesiącu (jak zauważę, że wypada jeszcze przeczyścić to i częściej)

Temperatury:

Procesor 46 °C (115 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

Procesor graficzny 37 °C (99 °F)

Seagate ST3250318AS 32 °C (90 °F)

No to zasilacz do wymiany na początek.

A jakiś model konkretny polecasz?

Możesz wziąć tego chiefteca http://www.morele.net/zasilacz-chieftec … lk-384671/ mocna linia +12, do tego duży zapas mocy przy twoim sprzęcie, a w razie modernizacji, odpadnie ci zakup zasilacza, bo ten powinien poradzić sobie z większością konfiguracji.

radiiim , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zamiast wydawać złoto na nowy zasilacz sprawdź go najpierw miernikiem napięć. I opisz dokładniej jak wyglądają takie zwisy komputera.

Miernika nie mam aktualnie na stanie, w tej chwili jedynie mogę podać wartości z everesta

Napięcie rdzenia procesora 1.17 V

+2.5 V 1.79 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.92 V

+12 V 3.39 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.08 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

Jak wyglądają zwisy: powiedzmy chce obejrzeć filmik na YT, wchodzę w link a cały komputer się przywiesza na kilka sekund, często tak się dzieje nawet przy zwykłym przeglądaniu neta. Zwykłe gry nie chodzą tak płynnie jak powinny, a teoretycznie PC spełnia zalecane wymagania.

Najlepiej sprawdzić na innym zasilaczu.Wypadało by też zrobić diagnostykę pamięci ram Memtest i dysku twardego HDtune ,podaj smart z zakładki Health.

Zasilacz, gdyby miał coś takiego na 12V to by pracować nie mógł :wink: Bez miernika nie ma co podchodzić do pomiarów :wink:

Ale faktycznie zasilacz lipny i nawet, gdy napięcia byłby OK, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa warto by go wymienić.