Problemy z wyświetlaniem obrazu na monitorze ASUS VW223D

Witam,

od jakiegoś czasu posiadam komputer z kartą graficzną GF 9800 gt 512MB i przy ustawieniu najwyższej rozdzielczości dopuszczanej przez monitor (1680x1050) obraz jakoś dziwnie drga , tak jak na tym filmiku ->

. Monitor to ASUS VW223D. Co może być przyczyną tego problemu? Na starszym komputerze na tej samo rozdzielczosci obraz jest ok , a raczej z grafiką nie powinno nic być nie tak bo jest całkowicie nowa. Pozdr.

Hmm, gdyby to był monitor CRT, to sprawa byłaby prosta. Wystarczyłoby zwiększyć odświeżanie monitora i wsio.

Ale możesz spróbować na swoim LCD, może podziała.

Nie podziała, bo do wyboru jest tylko 60Hz. Dodam też że obraz drga na wszystkich rozdzielczościach widescreen, rozdzielczości 4:3 są ok

no a jakaś płyta dołączona do monitora? po zainstalowaniu powinny się pojawić tryby odświeżania większe niż 60Hz

Ano właśnie, zainstaluj sterowniki do tego monitora. Jeżeli nie masz płytki to ściągnij ze strony producenta :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie było dołączonej płyty, a sterowników już szukałem, ale ani na stronie producenta, ani na żadnej innej nie ma :frowning:

Nie mam pojęcia jak ich szukałeś, jeżeli pierwsza strona u mnie to były sterowniki…

http://pobierz.pl/sterowniki/windows/mo … ies-vw223d

Też tak szukałem ale ten link wcale nie prowadzi bezpośrednio do sterowników , tylko do ogólnego downloadu ASUSa. Zresztą wystarczy że otworzysz link, który mi podałeś, naciśniesz “pobierz teraz” i się przekonasz…

Hmm, rzeczywiście, mój błąd.

Po głębszych poszukiwaniach, nie wiem jak i niestety chyba nie umiem pomóc :frowning:

http://support.asus.de/download/downloa … uage=pl-pl

i chyba druga opcja :stuck_out_tongue: "VW223 Series LCD Monitor QSG "

,no niestety tutaj też nie ma sterowników, bo producent do części swoich monitorów lcd ich w ogóle nie udostępnia -> http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= … uage=pl-pl

Wracając do problemu - spróbowałem użyć innego kabla d-sub i dzięki temu narazie nie zauważyłem migania (choć przyczyn tych drgań oczywiście dalej nie znam) ale za to pojawił się inny defekt: obraz się “rozdwaja” (jeśli mogę tak to nazwać) - a dokładnie to rozdwojenie polega na tym, że jakieś 30pikseli na prawo od rzeczywistego obrazu wyświetlanego na monitorze tworzy się drugi, mniej widoczny - co stwarza wrażenie, jakby pojawił się na ekranie cień tego co widać na monitorze - jest to dobrze widoczne gołym okiem, gdy załączę jakiś tekst z Worda lub coś w tym rodzaju - wtedy widać po prawej stronie owy “cień”. Próbowałem jeszcze rożnych regulacji obrazu w panelu monitora ale i to nie daje rady. Wkrótce wrzucę fotkę tego jak to wygląda.

W moim CRT jest to samo :stuck_out_tongue: Znaczy jest opcja do skorygowania tego i zwie się ona “Convergence”. Spróbuj poszukać tego u siebie, albo po prostu pokombinować w Menu monitora.

W moim monitorze nie ma niestety opcji “convergence”, a inne kombinacje w ustawieniach w żaden sposób nie niwelują tego “rozdwojenia”. nie wiadomo w takim razie, czy to jakaś usterka monitora czy coś z kartą graficzną jest coś nie tak… :roll: W każdym razie musi być jakieś jeszcze rozwiązanie bo to nienaturalne ,żeby nowy monitor i nowa grafa nie współgrAŁy ze sobą :confused:

No to pozostaje sprawdzić co jest “wadliwe”.

Podłącz monitor do innego komputera na którym śmigają rozdzielczości “łajdskrinowe”, jak wszystko ok, to podłącz pod swojego komputra jakiś inny monitor na którym możesz ustawić rozdziałkę “łajdskrinową”. Jak wszystko będzie oddzielnie działać, to albo reklamować obydwa produkty, albo jeszcze walnąć formata i może to coś da.

Powodzenia :wink:

Więc tak:

-wszystko jest jak trzeba na innym komputerze z tym monitorem

-podłączyłem komputer pod telewizor (rozdzielczość 1280x768 - czyli tez widescreen)i też jest w porządku (żadnych defektów)

Wobec tego wydaje mi sie że po prostu karta graf. i monitor nie są ze sobą kompatybilne ,szkoda tylko że producent o tym w jakiś sposób nie poinformował (np.na stronie internetowej). #-o Kropka.