Problemy z wyświetlaniem stron www[Rozwiązany]

Dzień Dobry!

Po ostatniej aktualizacji do win 10 Pro Insider Preview 64 /14965/ pojawiły się problemy z poprawnym wyświetlaniem stron:

  • artefakty,

-konieczność odświeżeń, aby uzyskać obraz,

  • a czasem niemożliwość wyświetlenia

Nadmieniam, że występuje to na każdej przeglądarce /Edge, Firefox, Opera, Chrome/

Na tym samym komputerze, ale pod Linuksem problem nie występuje.

Czy Ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem, a jeżeli tak, to jakie rozwiązanie pomogło?

Adam

W jaki sposób instalowałeś Windows 10. Czy poprzez aktualizację, czy też wykonałeś czystą instalację. Jeżeli poprzez aktualizację to proponuję wykonać czystą instalację. Czysta instalacja usuwa wszystkie pliki z dysku (partycji). Przed jej wykonaniem skopiuj swoje pliki które chcesz zachować.

Dzięki, ale czysta instalacja nie wchodzi w rachubę.

Adam

PS. A dzisiejszego dnia zauważyłem, że nie można zaktualizować Javy i coś się dzieje z Flash playerem!?

Czyżby system do odnowy?

Nie panikować… Przeczyściłeś system i przeglądarki jakimś Glarry Utilities? To jest pierwsze, co bym zrobił. 

Potem bym spróbował

“dism /online /cleanup-image /restorehealth” z konsoli. 

Artefakty? Są tylko w przeglądarce? 

Dzięki za zainteresowanie!

Niestety jedynym sposobem naprawy był powrót do stabilnej wersji 1607.

Nie wiem czemu, ale po wyjściu z aktualizacji Insider Preview problem zniknął.

Adam

PS W odpowiedzi na ostatni post - nie panikowałem, czyściłem i.t.p , dopiero pomogło j/w.

AF

Trzeba brać pod uwagę, że w wersjach testowych dziesiątki, zawsze coś nie będzie działać prawidłowo.

@adam1957 Matko bosa, nie doczytałem, że Insider. Wypisz się z tego szatańskiego Insidera czym prędzej, sam Win10 nie jest w 100% stabilny, a Insider jest kilkukrotnie gorszy. Piszę z doświadczenia!

Coś wiem o tym. Dlatego i ja wróciłem na stabilną wersje.