Problemy z 'XP

Mam od niedawna komuter. Dokładnie od miesiąca. Głównie dla internetu. Zainstalowanego mam Avasta. Czy muszę jeszcze coś instalować co uchroni mnie przed niepotrzebnymi rzeczami z internetu. Po za tym ostatnio mój komputer wyłącza się długo ( ok. 20 sekund). Czy po prostu to normalne czy nie?

To jak długo zamyka się nasz komputer zależy od ilości zainstalowanych programów i oczywiście od sprzętu jakim dysponujem :wink: 20 sekund to nie jest jeszcze powód do zmartwień tymbardziej, że podczas pracy uruchamiałeś pewnie wiele aplikacji, które po zamknięciu nie dokońca zwolniły zajmowaną pamięć. A co do uzupełnienia ochrony komputera polecam Ad-Aware.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=107&t=82 plus spolszczenie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=844&t=39

Do Avasta i Ad-Aware dodam jeszcze Spybot Search & Destroy 1.4 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=188&t=82

Przydałby się jeszcze jakiś firewall , może Kerio http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=611&t=84.

Masz komputer od miesiąca to może narazie zamiast Kerio włącz zaporę systemu Windows jeśli masz Windows XP z SP2.

Jeśli nie to użyj Kerio

Jeżeli ma kompa od miesiąca to na pewno ma dodatek SP2, także osobićie zalecam włączenie zapory, pobranie wszystkich poprawek do SP2, AD-AWARE, AVAST. To w zupełności wystarczy. Nie polecam obciązania systemu zbyt wieloma programami, ponieważ tego typu programy znacznie spowalniają pracę systemu. A więc i wydłużenie się czasu wyłączania systemu jak i nie potrzebnie zabrana pamięć podczas paracy komputera.

Dzięki chłopaki. Świetnie. Ale jak sie domyślacie jestem zielona blondyna w tych sprawach. Prześlijcie jakieś linki np. do Ad-Avare żeby go zainstalować. Jeszcze mam pytanie. Zainstalowałam Operę i z niej korzystam zamiast IE ale niestety mam problemy z otwarciem poczty. Muszę kilkakrotnie logować się co mam zrobić?

To nie jest takie pewne. Mój kolega ma komputer od sześciu miesięcy i nie ma nawe SP1, a ma XP Pro.

Zależy kto ma jaki komputer, a Spybot znowu tak nie obciąża komputera, tylko jak włączymy skanowanie a to trwa kilka minut.

Dawidd3 przeskanuj sobie komputer Spybot’em i zobacz co ci znajdzie. Tylko nie pisz że mając tylko Avasta i Ad-Aware nic nie znajdzie, bo w to nie uwierzę.

BLONDYNA36 , programy i linki do nich podałem ci w moim poście wyżej.

W Windowsie włącz Aktualizacje automatyczne a system sam się uaktualni.

Złączono Posta : 23.02.2006 (Czw) 2:29

A gdzie masz założone konto pocztowe ?

Ja mam ad-aware i kaspersky pro i Spybot mi nigdy nic niewykrywa. A co do avasta! to go wywal i zainstaluj coś lepszego.

Ad-Aware zawsze znajduje szkodliwe oprogramowanie, co do tego programu nie mam żadnych zastrzeżeń. A jeżeli chodzo o antyvirusa to ja używam NODa 32 w wersji 2.5 i sprawuje się znakomicie. a co najważniejsze można go postawić na starszym kompie ponieważ nie obciąża swoim strażnikiem zbytnio systemu.

Sciągnęłam Ad-Avara. Zeskanował mi komputer . No ale co teraz. Znalazł jakieś śmieci. Zo znimi zrobić? Na pewno wywalić ale jak ? Sciągnęłam też spolszczenie. I tam jest polecenie wypakuj plik “polski.awl” do katalogu “Lang” to znaczy gdzie?

zaznacz wszysyko co tam jest, a następnie clikinij “next”, a potem “ok

Jeżeli nie zmieniałeś lokalizacji podczas instalacji Ad-Aware to masz wypakować to spolszczenie do tel lokalizacji :

C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Personal\Lang

Już wszystko ok. Dzięki za pomoc. Jeszcze tylko trochę sie pomęczę z tą moją pocztą w tlenie którą muszę kilkakrotnie logować i wpisywać hasło żeby się otworzyła.

Dlatego że masz kaspersky pro. Ja mam NIS 2006 i mi też nic nie wykrywa ale przy Avast’cie Spybot jest potrzebny.

Pewnie że tak i też polecałbym NOD 32 ale jest to program płatny a Avast darmowy i nie każdego stać na taki zakup. Można narazie pobrać wersję testową (trial) i zbierać kasę na pełny program. Tu są obie http://www.nod32.pl/products/wrapper.ph … d32win.htm

BLONDYNA36 na głównej stronie dobreprogramy jest dział najnowsze demonstracje i zobacz, Spyware i adware - jak się chronić? oraz Zapora systemu Windows w pigułce.

Wszyscy ci doradzamy ale nikt nie wie jaki masz komputer ?

Nie wiemy nawet jakiego masz Windowsa, a może Linuxa ?

Linuxa napewno nie ma bo programu Adware nie ma na tym systemie.

I jeszcze przydaloby sie utworzyc dodatkowe konto dla uzytkownika z ograniczonymi uprawnieniami i nim surfowac po internecie zamiast jako administrator.