Problemy z zainstalowaniem windows 10 na starym dysku?

Tak, czy inaczej ten dysk jest w stanie idealnym pod względem elektronicznym! Wszystkie te obrazki (i testy) powyżej to potwierdzają. To tak nawiasem, poza problemem ewentualnej wymiany dysku.

Czyli jak mam to podsumować? Wymieniać? Nie wymieniać? Zerować? Dodaje zdjęcie dysku który kiedyś chciałam przełożyć i nie dało rady go włożyć.

Jeśli Ci przeszkadza to trzeszczenie, to wymienić. Pod względem elektronicznym ten dysk 160 GB jest OK. Może więc go wymazać (wyzerować)? Nie jest wcale “mozolne” jak pisałaś. Dla dysku 160 GB może trwać niecałą godzinę. Trzeba jednak dysponować “narzędziem”. Ja stosuję od wielu lat: Wymazanie dysku twardego programem Activ@KillDisk oraz https://tipy.interia.pl/artykul_8485,jak-wyzerowac-dysk-twardy.html5
Zawartość dysku legnie utracie! Po tym zainstaluj system od nowa na tym dysku, a potem się zastanowisz nad jego wymianą.

133 próby remapowania, zaiste ideał.
HTS542512K9SA00
To dysk o wiele wolniejszy i o mniejszej pojemności. Wymiary i złącza ma identyczne, więc powinien fizycznie pasować.
Zerować nie ma czego, scan nie wykazał istotnych błędów, choć HDTune FREE nigdy nie był programem miarodajnie oceniającym dyski.
Ocenę stanu powierzchni dysku można dokonać np MHDD z bootowalnego nośnika, np Hirens Boot CD
Kto i czym (jaki program) zerował poprzednio ten dysk.

Witam! Znalazłam wreszcie rozwiązanie swojego problemu ale szukałam w całkiem złą stronę. Wyzerowałam dysk programem MHDD zrobiłam remap i problem był ten sam nadal. Wystarczyło że skorzystałam z zewnętrznego CD-ROMU na USB i instalacja poszła nawet na dysku który miał ponad 1000 błędnych sektorów :wink: Nie mam pojęcia czemu wyświetlały się komunikaty o wadliwości dysku albo o braku możliwości aktualizacji ale w końcu to ogarnęłam. Dzięki wszystkim za pomoc i rady! Pamiętajcie że czasami trzeba szukać przyczyn w najprostszych rzeczach i niekoniecznie słuchać się tych badziewnych komunikatów które od windowsa 8 pozostawiają wiele do życzenia :slight_smile:

Życzę powodzenia:) Ale pomógł “remaping” dysku, byle się “kupy” trzymał.