Problemy z zawieszaniem kompa (nie wlaczajacy sie monitor)

Witam,

Mam problem z zawieszaniem kompa. Wszystko sie zaczelo od kiedy zaklad energetyczny wlaczal i wylaczal prad. Komp oszalal i co jakis czas sie zawiesza w taki sposob ze nie wlacza sie monitor (rozruch kompa nastepuje ale nie ma pikniecia) i musze odcinac zasilanie zeby komp z monitorem sie wlaczyl. Tak samo bylo jak sie spalila grafika. Nie jest to regularne poniewaz czasem sie zawiesza i restart pomaga. Co moglo sie stac po wlaczeniach i wylaczeniach pradu przez zaklad energetyczny???

Pozdrawiam.

A jaki masz zasilacz jakie napięcia ??

nie znam sie zbytnio na tym, napiecia sprawdzalem w biosie i nie odbiegaja od norm. Zasilacz kupilem razem z buda, zczytalem przed chwila ze to Mode Com model atx-300gtf

Możesz jeszcze sprawdzić pamieći dysk grafike, zrobić reset biosu

Pamieci testowalem memtestem i nie znalazly zadnego bledu, temp procka w biosie to 40 iles stopni, napiecia w biosie roznia sie setnymi czesciami od zalozonych, dysk jest ok. Nie wiem jak grafika, plyta glowna. Moze slot pci sie uszkodzil skoro grafa mi sie spalila?? A moze to przewod od monitora jest walniety??? Mam test 3d marka ale nie wiem jak sie weryfikuje wynik. Jak sprawdzic czy plyta glowna jest 100% sprawna?

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 13:46

Napiecia zczytane ze speedfana

Vcore: 1,47

+12V: 12,46

3,3V: 3.04

Vcc: 4,93

Vin 2: 0

5Vsb: 4,99

Vbat : 0

i jak wyłączą i potem włączą prąd to zanim włączysz kompa, zapal światło - żarówka ma świecić ciągłym światłem tak jak zwykle

problem w tym ze mnie w domu nie bylo, wymienilem do tej pory instalacje elektr. przy liczniku, wymienilem gniazdko, uziemilem, mam listwe i mam zamiar kupic ups-a jeszcze ale musze znalezc przyczyne zawieszek. Przeczyscilem wlasnie kompa z brudu, sprawdzilem kondensatory na plycie glownej i sa ok jak dla mnie. Mam plyte msi i diody sygnalizuja poprawna prace komputera bo swieca na zielono ale jest jakas przyczyna tych zawieszek przeciez. Moze mi cos doradzicie i znajde przyczyne. System mam czysty, usunalem caly spyware i przeskanowalem 3 antywirusami. Moze bios zwariowal od tych wlaczen i wylaczen??? Bo sie poprzestawial sam juz 2 razy. Poza tym 2 dni temu po zawieszce menadzer urzadzen wskazal mi procka 800Hz! !!

Wykonaj sprawdzenie dysku/wszystkich partycji - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

Wymień baterię podtrzymującą cmos (wcześniej odłącz kompa od zasilania 230V),włóż ustaw bios i zapisz Save.

scandiski wszystkich partycji zrobilem, defragmentacje partycji tez. Zresetowalem biosa nawet ale komp dalej sie wiesza a nowym objawem jest po zawieszce odciecie zasilania zeby komp sie wlaczyl i po zawieszce przy wlaczeniu kompa pojawia mi sie logo karty graficznej, pamiec jest zliczana do 128 ( mam 512) a wartosci procka wynosi okolo 800 Hz a mam 2,8 GHz. Po kolejnych restartach jest wszystko ok. Nie wymienilem jeszcze baterii ale w biosie pokazuje prawidłowe napiecie ale czy to moze byc mylne i jest to przycyzna zawieszki???

Złączono Posta : 28.07.2006 (Pią) 8:53

Jesli ktos moze prosiłbym zeby sie wypowiedzial o napieciach i temp z biosa bo jesli mam uszkodzony zasilacz to nie chcialbym zeby pociagnal za soba pare czesci jeszcze. Bylbym wdzieczny za pomoc

Vcore 1,446/1,456 skacze na 1,47 i 1,48

kolega mowil ze jest to bardzo podejrzane

3,3V 3,296

+5V 5,008

+12,0V 12,081

-12,0V 11,697 to napiecie tez jakos odbiega od normy

Bateria 3,024

+5V sb 5,040

temperatury ktore mam w biosie to

cpu 47C

system temperature 38 C