Problemy z złączami USB...(edit)


(Boria14) #1

Witam,mam mały problem.Po zeszłorocznych perturbacjach z dyskiem,i niepotrzebnej,kalecznej zresztą(z powodu przerw w dostępie do dysku,która mimo wszystko,uskuteczniła się :o ),reinstalce systemu,stwierdziłem problem z działaniem portów USB. Dopiero teraz,gdyż mysz,czy klawiatura,nie zgłaszały problemów.Ten pojawił się po podłączeniu dysku zewnętrznego,czy choćby czytnika sdhc(po USB).Przy czytniku,komunikat,że "to urządzenie może działać szybciej...",no i rzeczywiście-powinno! Z dyskiem,jest dużo większy problem,gdyż po podłączeniu,dysk zaczyna pracować,ale na odczyt,i dostęp do danych(pomimo dwu żródeł zasilania!),musiałbym czekać chyba miesiąc #-o . W specyfikacji laptoka,stoi,że 4 porty usb,w standardzie 2,0,a te pracują w 1,1....(!) W kopii sterowników dla laptoka, na dysku,nie mogę znależć sterowników do użycia w celu naprawy.... :frowning: Oprócz tego,nie działał touchpad,ale te znalazłem,i jest ok...Czytnik sd,nadal nie działa...:frowning:

Proszę o konstruktywne rady :roll:

O ile to ważne,

laptok- F-S Amilo 1650

pozdrawiam,borys


(Veers) #2

Tak na dobry początek: wejdź na stronę Fujitsu, w dziale Download odnajdź swój model laptopa, ściągnij i uruchom DeskUpdate (program wyszukujący i instalujący aktualizacje sterowników).

Kolejna sprawa - to wizyta w biosie i sprawdzenie czy przypadkiem nie są poprzestawiane opcje dot. USB (nie wiem czy akurat w twoim modelu - ale warto sprawdzić czy nie ma gdzieś w BIOSie blokady czytnika kart).

Ostatnim krokiem jaki możesz podjąć - jest usunięcie z poziomu menadżera urządzeń wszystkich kontrolerów / hubów USB i restart systemu.

Jeśli i to nie pomoże - to w akcie desperacji proponowałbym uruchomić laptopa z jakiegoś linuksowego LiveCD i sprawdzenie czy pod zupełnie innym systemem problem z USB nadal będzie występował. Jeśli tak - to będzie oznaczało problem sprzętowy (czytaj: serwis).


(Kaka') #3

boria1975 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif


(Boria14) #4

@Kaka'

done:-)

@Veers

Dziękuję,będę próbował.

Chciałem zrobić screen-a z MU,ale niestety,wywaliło komunikat: "błąd podczas uzyskiwania dostępu do danych ze schowka":frowning: Czyżby powodem był żółty pytajnik przy "inne urządzenia=>kontroler magazynu masowego" ? Jeśli tak,to co na poradzić?

Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej:

-główny koncentrator USB-x3,

-rodzajowy koncentrator USB,

-standardowy kontroler OpenHCD hosta USBx2,

Teraz pytanie.We "właściwościach",nic przydatnego,"skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu"-nic nie daje.pozostaje tylko: "wyłącz","odinstaluj".

Jakie rady dla króla Ciemnogrodu :frowning:

Udało mi się zrobić screen-a,prawdopodobnie defragmentacja pomogła...

Niniejszym,macie wgląd na MU,i proszę o porade.Cóż poczynić z owym pytajnikiem??? Czyzby on był odpowiedzialny za problemy z dostepem do dysku zewnętrznego? Jeśli nie,to co on oznacza???

No i poradzcie coś w sprawie tych kontrolerów USB....(to urządzenie może działać szybciej.....) :roll

Pozdrawiam,B.

P.S Proszę o pomoc w stawieniu tegoż screen-a,bo nie bardzo sobie radzę.... :oops:

-- Dodane 25.10.2011 (Wt) 22:02 --

Fujtsu-Siemens...,pod Operką ,zablkokowane.....(?) :frowning:

-- Dodane 27.10.2011 (Cz) 23:30 --

Podbijam,pomocy.....

-- Dodane 02.11.2011 (Śr) 21:54 --

Usunięcie konntrolerów nie pomogło.... :?

Restart,z podłączonym dyskiem,rozwiązuje problem....,ale nie dla mnie..... :frowning: :frowning: Chcę mieć dostęp po podpięciu dysku....:frowning: :frowning:

Czy mam szukać sterowników z podpiętym dyskiem.....???,czytnikiem kart.....????