Problemy ze skrótami plików


(Lukasz Shrek) #1

Witam,

Mam problem ze skrótami do różnych programów, otóż chciałem otworzyć program ze skrótu lecz nie był do niego przypisany żaden program, więc musiałem wybrać z listy (otwórz za pomocą...). Wybrałem program który mnie interesował, ale nie zauważyłem, że zaznaczona była opcja "zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" i kliknąłem ok, po czym wszystkie skróty zmieniły ikonkę na ikonę programu który wybrałem i otwierają się przez ten program.

Na wszelki wypadek daję logi

ComboFix:

http://wklej.org/id/110031/

oraz HiJackThis:

http://wklej.org/id/110034/

Proszę o pomoc i dziękuję.


(floyd) #2

No i w czym problem, przecież tak właśnie ma być.

Jeśli np. utworzę skrót do pliku muzycznego o rozszerzeniu mp3 i wybiorę jako odtwarzacz np. Winamp to wszystkie pliki muzyczne o tym rozszerzeniu będą otwierane przy pomocy tego odtwarzacza czyli nie będę musiał przy każdym pliku muzycznym za każdym razem wybierać: przy pomocy jakiego programu mam go otworzyć. Oczywiście czynności takie trzeba wykonywać świadomie bo jak ustawię, że pliki tekstowe czyli o rozszerzeniu .txt mają być odtwarzane przez winampa, a nie przez notatnik to wyjdzie bzdura bo winamp nie służy do odtwarzania plików tekstowych.


(kamil_w) #3

floyd! Czytaj ze zrozumieniem. Rozszerzenie skrótów to .lnk. Z tego co napisał XargaX wynika, że pliki .lnk otwierają mu się w danym programie.

A spróbuj tak:

Uruchom: -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Classes

Tu znajdź .lnk i kliknij w niego. W prawym panelu powinieneś mieć jedną wartość

(Domyślna) REG_SZ (wartość nie ustalona)


(floyd) #4

? ? ? ? Naprawdę? A, gdzie to było napisane i gdzie w tego typu skrótach jest opcja: "zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików".


(kamil_w) #5

Nie pliki, tylko skróty :wink:


(Lukasz Shrek) #6

U mnie wygląda to tak:

(Domyślna) REG_SZ lnkfile

Jak zmienić "lnkfile" na "wartość nie ustalona"?

@edit

Problem został już zażegnany, pomógł mi w tym ten temat: post1610656.html

Dzięki za pomoc