Problemy ze stabilnością podczas gry

Witam,

Podczas dużego obciążenia kompa np. gry - Dirt 3, Mafia 2, GTA IV po paru minutach rozgrywki wyskakują mi czasami bluescreeny, czasami gra zawiesza się i odwiesza, wyłącza, wyskakują niezdefiniowane błędy. Przy normalnej pracy biurowej, necie problemy nie występują.  Mój konfig to:

  • Intel Core i5 760 2,8GHz

  • ATI Radeon HD 5770

  • mainboard Foxconn H55MXV Series

  • 4 GB DDR3

  • dysk 500 GB nie znam nazwy

  • i zasilacz Rasurbo Basic & Power BP-XII 550 W

 

Podejrzewam, że źródłem problemów jest ten wątpliwej marki zasilacz. Mam rację? Planuję wymienić na OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze. Opłaca się inwestować w model 550W czy lepiej dołożyć do 750 W?

Tu OCZ 550W Spokojnie wystarczy a czy temperatury sprawdzałeś?

na twoim sprzęcie nie wykorzystasz tych 550W mógłbyś nawet kupić coś tańszego o mniejszej mocy Corsair 450W też dał by rade

daj screen z HWMonitor http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

 

KolarzRSS, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Zanim zmienisz ten zasilacz, to sprawdz temperatury w pc i napiecia na zasilaczu.

Wyniki z programu HWMonitor parę minut po włączeniu komputera, bez obciążenia.

temperatury moim zdaniem ok

Czy z tych napięć można coś jeszcze wnioskować?

Raczej ok ale napięcia zasilacza mierzy się miernikiem nie programem gdyż programy mogą przekłamywać.

temperatura grafiki jest trochę podwyższona

sprawdź jej temperaturę w stresie programem OCCT lub Furmark

Podczas testu w Furmarku niestety ekran zgasł ( no signal)  i komp przestał reagować - musiałem zresetować. Podobnie dzieje mi się podczas gry. Stało się to ok. 1 min po włączeniu testu. Zdążyłem zaobserwować wzrost temp karty z 53 stopni do 84 stopni, ilość klatek szybko spadła z 22 do 11/s, a zużycie GPU wynosiło albo 0%, później nagle 100% itd. Stery karty mam najnowsze, a wentylatory i podzespoły czyściłem ostatnio z kurzu.

Czy to aby na pewno problem leży w karcie a nie w zasilaczu, który nie wyrabia?

Pasta na karcie była kiedyś wymieniana może już pora ją wymienić?

Pamiętam, że takie temperatury osiągałem nawet tuż po zakupie karty, czyli problem chyba nie leży w paście.

No to albo chłodzenie karty nie wyrabia od początku albo coś jest z zasilaczem

grafika się przegrzewa jak po minucie testu w furmark masz już ponad 80 stopni to stanowczo za dużo nie powinno być takiej nawet po 30 minutach za wysoka temperatura powoduje błędy w działaniu karty i nawet możesz ją spalić, nie powtarzaj tego testu i nie włączaj gier, karta się nadaje na gwarancje jeśli masz lub na pewno na wymianę pasty

napisz producenta i model tej HD 5770

Producent to HIS a dokładny model to właśnie ATI Radeon HD 5770 1GB

 

W takim razie czy mój zasilacz Rasurbo Basic & Power BP-XII 550W uciągnie kartę ATI Radeon HD 7770, czy też powinienem go zmienić na inny?

zasilacz uciągnie ją spokojnie do tej karty to zasilka 400W starczy

Dzięki za rozwiązanie problemu. Do zamknięcia.