Problemy ze sterownikami do karty graf

Witam,

Mam taki mały problem z nowo zainstalowanym windowsem 7. Konkretnie chodzi o to, że w wyborze rozdzielczości już po automatycznym zainstalowaniu sterowników przez windowsa. Mam tylko 4 opcje, które raczej mi nie odpowiadają (szczególnie czytanie w internecie męczy oczy). Próbowałem na własną rękę ściągnąć aktualne sterowniki, ale nie mogę ich znaleźć.

Typ karty:

NVIDIA Standardowa karta graficzna VGA 8bit

Mogę podać inne dane karty na podstawie programu wyszukującego info o kartach graficznych.

Proszę o pomoc.

uruchom clear type i dopasuj wyraźne czcionki

ale czy to normalne, że mam tylko 4 opcje rozdzielczości?

Czy zainstalowałeś sterownik do karty graficznej?

Podaj model karty graficznej.

Zrobił to za mnie windows update, ale chyba to nie to do końca przez co piszę.

Karta to (tylko takie informacje mam a próbowałem różnych programów do rozpoznawania sprzętu):

NVIDIA Standardowa karta graficzna VGA 8bit

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na kartę graficzną, następnie Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu.

Standardowa karta graficzna VGA

Jeżeli masz kartę graficzną NVIDIA wejdź na stronę producenta:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

i kliknij w link “Automatyczne wykrywanie sterowników NVIDIA”

następnie pobierz i zainstaluj sterowniki.

Niestety wyszukiwanie automatyczne przyniosło tylko: “Niestety nie udało się wykryć Twojego układu GPU.”

W takim razie podaj identyfikator sprzętu:

Ale tak jak pisałem wcześniej tam jest tylko “Standardowa karta graficzna VGA”.

Nie wiem w jaki sposób określić dokładnie co to za karta.

Popatrz we właściwościach ekranu, ustawienia, zaawansowane, będzie tam nazwa grafiki i powinno być właściwości grafiki i informacje. Powinno być zapisz do pliku.

pobierz program AIDA 64 extreme edition tym programem sprawdzisz jaką masz karte;]

Wykazał dokładnie to samo, co wcześniej wklejałem.

pobierz hw info, on bardziej dokładny jest. Napisz tez co to za sprzęt masz (reszta podzespołów).

nVidia GeForce 9200M GS to chyba to


Kurcze, z tego co czytam po necie o tej karcie pod windowsa 7 i moim laptopie samsunga (Q210), chyba nie obejdzie się bez aktualizacji biosa.

Pobierz i zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa:

http://www.samsung.com/uk/support/model … -downloads

najpierw do chipsetu, później do karty graficznej.

A gdzie ściąga się tego chipseta? I pytanie czy sterownik dedykowany viscie nie spowoduje problemów z obecnym systemem? Czytałem gdzieś na necie, że były takie sytuacje z tym sterownikiem i tą kartą graficzną.

Na stronie która podałem wyżej masz wszystkie niezbędne sterowniki.

Przecież na stronie są sterowniki dedykowane dla systemu Windows 7, więc nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz instalować te przeznaczone dla Windows Vista.

Ale ja mam wersje 64bit a te sterowniki są na 32. Czy to ma znaczenie?