Problemy ze sterownikami do Radeon HD 6770

Witam

Parę dni temu zakupiłem nowego laptopa, a konkretnie HP dv7 6b40ew i mam pewien problem.

Po zainstalowaniu paru bardziej wymagających gier w tym Battelfield 3 przy wyższych ustawieniach wywalało z gry, więc uznałem iż należy zaktualizować BIOS oraz sterowniki Karty graficznej ( AMD Radeon HD 6770, System: Windows 7 64Bit )

I też tak uczyniłem. Naturalnie przestawiłem w BIOS-ie po jego aktualizacji na ręczne przełączanie Kart graficznych, po zainstalowaniu sterowników ściągniętych z oficjalnej strony HP na ekranie były widoczne dość duże zakłócenia wyświetlania obrazu nie wspominając już o tym iż laptop strasznie zwolnił… Przy instalacji sterowników z oficjalnej strony AMD wyskakiwał taki komunikat: “Nie można pobrać programu AMD Catalysty Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany niezgodny sprzęt lub oprogramowanie”… Odinstalowanie sterowników pobranych ze strony HP nic nie dało więc przywróciłem Windowsa do ustawień fabrycznych. Próbowałem wielu sterowników do owej karty graficznej wszystkie powodują zakłócenia w pracy laptopa lub też tak go spowalniają iż normalne użytkowanie laptopa jest niemożliwe.

Przy użytkowaniu fabrycznych sterowników laptop ma tendencje do całkowitego zawieszania się systemu czy też częstych błędów grafiki co zmusza mnie do ponownego uruchomienia laptopa.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Prosiłbym o wszelką pomoc jak i doradzenie czy wina leży po stronie sterowników czy też może karta graficzna jest uszkodzona.

Gdyby karta była uszkodzona to raczej nie działała by z żadnymi sterownikami. Trudno powiedzieć co jest nie tak ja musiałem przywracać Windowsa po aktualizacji sterowników od katy graficznej, ale problemem było intel audio dla ekranów, co niby jest częścią związaną z kartą muzyczną, instalacja kończyła się w połowie i nic się nie dało z tym zrobić. Nie próbowałem więcej takich operacji. Spróbuj zainstalować SlimDrivers, ja aktualizowałem u siebie tym wszystkie stery i nie było żadnych problemów, więc chyba jest bezpieczny. Trzeba się zarejestrować, żeby aktualizować więcej niż jeden sterownik. Możesz też całkowicie odinstalować sterowniki od karty i wtedy spróbować instalacji.

Instalowałeś nowe sterowniki na stare czy wcześniej odinstalowywałeś stare?

Zawsze instalowałem nowe sterowniki na te fabrycznie zainstalowane. Czy to ma duże znaczenie?

Jeśli tak to czym najlepiej odinstalować fabryczne sterowniki?

Pozdrawiam

Odinstaluj je normalnie w dodaj usuń programy, + potem driver cleanerem/driver sweeperem.

U jednego robi różnice u drugiego nie,zależnie od modelu i jaka różnica między sterownikami nadpisywanymi a nowymi.

Zrobiłem tak jak podpowiada “igrek”, tzn usunąłem je w “dodaj usuń programy” następnie wszytko wyczyściłem driver cleanerem. Następnie zainstalowałem sterowniki lecz nic to nie pomogło problem nadal istniał. Próbowałem tak z różnymi sterownikami…

jak w temacie. laptop pavilion dv7-6b30ew i ten sam problem.

Poszukałem, poczytałem i rozwiązałem problem:

W BIOSIE TRZEBA USTAWIENIA GRAFIKI ZMIENIĆ Z DISABLED NA FIXED. GRY WYGLĄDAJĄ CUDOWNIE! !!