Problemy ze sterownikami muzycznymi do płyty głównej ASUS M2

Witam!

Wczoraj robiłem formata i jak zwykle trzeba było zainstalować wszystkie sterowniki. Wydawać się mogło, że wszystko jest zainstalowane. Jednak jak się okazało, sterowniki do muzyki po zainstalowaniu i resecie kompa nie działają. Dźwięk nie działa, nie da się nic ustawić w panelu sterowania, tak jakby sterowniki nie były zainstalowane. Próbowałem instalować trzy rodzaje sterowników: pierwsze z płyty, a drugie i trzecie ściągnięte z internetu. Lecz mimo to dalej dźwięk nie działa. Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje.

Jaki system?

Odinstaluj wszystkie sterowniki audio potem restart komputera i instalacja najnowszych (lub z płyty). Powinno pomóc.

XP

Odinstalowałem wszystkie sterowniki audio i zainstalowałem sterowniki z tej strony: http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Mimo to problem dalej występuje.

Przemotar , jaki posiadasz dokładnie model płyty głównej ?

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Nazwa płyty głównej.

Nazwa płyty głównej Asus M2V-MX SE (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Musiałem użyć everest 4.2 bo w tym, do którego podałeś link wyskakuje że nieznana nazwa płyty.

Przemotar , najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Niestety dalej nie działa :frowning: Dodatkowo przy usuwaniu realtek’a wyskakuje jakiś błąd.

Oba sterowniki, które podałem są ze strony producenta Twojej płyty głównej.

Wtyczkę od głośników podłączoną masz do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej ?

Głośniki w ogóle włączone ? :mrgreen:

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, w jakich pozycjach masz żółty wykrzyknik, bądź znak zapytania.

Dziękuje bardzo :slight_smile: Jak się okazało niezainstalowane były sterowniki do PCI DEVICE (wykrzyknik obok nazwy). Już wszytko działa :slight_smile: Jeszcze raz dziękuje :smiley: