Problemy ze sterownikami pod XP na HP Pavilion dv9700

Witam! Zainstalowałem Windows XP Professional na laptopie HP Pavilion dv 9700, jednak wiele urządzeń nie działa mi poprawnie. Aktualnie największym problemem jest brak zainstalowanej karty dźwiękowej, a oprócz tego jeszcze kamerka video, fingerprint sensor i kilka innych urzadzeń. Chciałem wkleić Print Screen’a z menadżera urządzeń na forum, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić.

Parametry komputera to:

procesor - Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-58, 1900 MHz (9.5 x 200);

płyta główna - Quanta 30DA, mostek północny AMD Hammer DDR IMC, CPU nVIDIA nForce 520, mostek południowy nVIDIA ID0442;

karta dźwiękowa Conexant Cx20561 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Dodane 24.09.2009 (Cz) 19:07

Aha…zapomniałem dodać, że mam zainstalowany SP 3.

Z góry dzięki, za pomoc.

Moja rada. Jeśli nie chcesz rwać włosów z głowy daruj sobie XP na dv9700. Wiem coś o tym bo sama przez to przeszłam. XP nie pójdzie Ci tak jak byś tego oczekiwał na tak “nowoczesnym” laptopie. Jeśli masz okazję zainwestuj w Windows 7. W nim działa wszytko! Wystarczy ręcznie zainstalować tylko kartę dźwiękową i kartę graficzną. Reszta jest zbędna. O ile Vista działała na nim ok to Win 7 działa niesamowicie.

Dodane 24.09.2009 (Cz) 20:00

Zadaj sobie również pytanie czy koniecznie potrzebujesz fingerprint sensor. Sterownik tego urządzenia odczuwalnie spowalnia start systemu. W przypadku Win 7 sterownik jest wbudowany i dobrze zoptymalizowany dzięki czemu system reaguje żwawo na polecenia użytkownika.

Rzeczywiście nie potrzebuję fingersprint, ale skoro już mam tam wgranego XP’eka, czy nie ma już żadnej możliwości na używanie kompa pod tym systemem?

Szanse są marne, aczkolwiek jeśli masz chodź trochę samozaparcia to na zagranicznych forach mają jakieś tam porady jak wskrzesić na tym laptopie XP.