Problemy ze sterownikami pod XP na HP Pavilion dv9700


(K Jurczak) #1

Witam! Zainstalowałem Windows XP Professional na laptopie HP Pavilion dv 9700, jednak wiele urządzeń nie działa mi poprawnie. Aktualnie największym problemem jest brak zainstalowanej karty dźwiękowej, a oprócz tego jeszcze kamerka video, fingerprint sensor i kilka innych urzadzeń. Chciałem wkleić Print Screen'a z menadżera urządzeń na forum, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić.

Parametry komputera to:

procesor - Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-58, 1900 MHz (9.5 x 200);

płyta główna - Quanta 30DA, mostek północny AMD Hammer DDR IMC, CPU nVIDIA nForce 520, mostek południowy nVIDIA ID0442;

karta dźwiękowa Conexant Cx20561 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

-- Dodane 24.09.2009 (Cz) 19:07 --

Aha....zapomniałem dodać, że mam zainstalowany SP 3.

Z góry dzięki, za pomoc.


(Groldominika) #2

Moja rada. Jeśli nie chcesz rwać włosów z głowy daruj sobie XP na dv9700. Wiem coś o tym bo sama przez to przeszłam. XP nie pójdzie Ci tak jak byś tego oczekiwał na tak "nowoczesnym" laptopie. Jeśli masz okazję zainwestuj w Windows 7. W nim działa wszytko! Wystarczy ręcznie zainstalować tylko kartę dźwiękową i kartę graficzną. Reszta jest zbędna. O ile Vista działała na nim ok to Win 7 działa niesamowicie.

-- Dodane 24.09.2009 (Cz) 20:00 --

Zadaj sobie również pytanie czy koniecznie potrzebujesz fingerprint sensor. Sterownik tego urządzenia odczuwalnie spowalnia start systemu. W przypadku Win 7 sterownik jest wbudowany i dobrze zoptymalizowany dzięki czemu system reaguje żwawo na polecenia użytkownika.


(K Jurczak) #3

Rzeczywiście nie potrzebuję fingersprint, ale skoro już mam tam wgranego XP'eka, czy nie ma już żadnej możliwości na używanie kompa pod tym systemem?


(Groldominika) #4

Szanse są marne, aczkolwiek jeśli masz chodź trochę samozaparcia to na zagranicznych forach mają jakieś tam porady jak wskrzesić na tym laptopie XP.