Problemz klawiszami funkcyjnymi

(Keep52) #1

W moim HP pavilion g6 klawisze funkcyjne od f1 do f12 działają bez Fn i dopiero gdy wciskam Fn działają jak normalne. Jest to nie wygodne w grach. Jeżeli podłączę zewnętrzną klawiaturę to przyciski na niej też będą tak działać, jak w lapku? Czy normalnie? Chodzi o to żebym działały normalnie bez wciskania żadnego Fn. Albo czy jest jakiś program do zmiany

P.S. Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeżeli nie to prosze przenieść.

(Jedrekk95) #2

Mam rozumieć że np. na klawiszu F6 jest przypisany program który np. pokazuje stan baterii i jeśli go wciskasz (bez Fn) to ten program się uruchamia tak? A jeżeli wciśniesz Fn+F6 to klawiatura zachowuje się tak jakby wciśnięto po prostu klawisz F6? (było tak od początku?)

A nie możesz podłączyć i sprawdzić? bo nie wiem czy ktoś Ci wgl to powie.

PS:i zmień tytuł wątku na konkretny bo dostaniesz ostrzeżenie albo usuną Ci wątek.

(Keep52) #3

Tak o to mi chodziło a nie mogę podłączyć bo jej nie mam a szkoda kasy wydawać jak mi to nie będzie działać

(Fanboj O) #4

Bez przesady. W niektórych laptopach tak jest. Łatwo odmienisz zachowanie klawiszy funkcyjnych, zmieniając jedną małą opcję w Biosie.

(Jedrekk95) #5

Uruchom BIOS

Następnie przejdź do opcji "Bios setup" i wybierz zakładkę "System Configuration".

Strzałką na dół zjedź do opcji "Action keys mode" wciśnij "Enter", zmień na "Disabled".

Wciśnij przycisk "F10" by zapisać ustawienia (Nie musisz wciskać przycisku "Fn").

(XMan) #6

Sprawdź wciskając jednocześnie klawisze Fn + F11.

Nie będzie działać to Ctrl + Shift.

Po wciśnięciu klawiszy uruchom ponownie laptopa.

Odnośnie gier to sprawdź/zmień ustawienia :wink:

(Jedrekk95) #7

Przecież CTRL+SCHIFT nie ma nic wspólnego z tym problemem.