Problemz klawiszami funkcyjnymi

W moim HP pavilion g6 klawisze funkcyjne od f1 do f12 działają bez Fn i dopiero gdy wciskam Fn działają jak normalne. Jest to nie wygodne w grach. Jeżeli podłączę zewnętrzną klawiaturę to przyciski na niej też będą tak działać, jak w lapku? Czy normalnie? Chodzi o to żebym działały normalnie bez wciskania żadnego Fn. Albo czy jest jakiś program do zmiany

P.S. Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeżeli nie to prosze przenieść.

Mam rozumieć że np. na klawiszu F6 jest przypisany program który np. pokazuje stan baterii i jeśli go wciskasz (bez Fn) to ten program się uruchamia tak? A jeżeli wciśniesz Fn+F6 to klawiatura zachowuje się tak jakby wciśnięto po prostu klawisz F6? (było tak od początku?)

A nie możesz podłączyć i sprawdzić? bo nie wiem czy ktoś Ci wgl to powie.

PS:i zmień tytuł wątku na konkretny bo dostaniesz ostrzeżenie albo usuną Ci wątek.

Tak o to mi chodziło a nie mogę podłączyć bo jej nie mam a szkoda kasy wydawać jak mi to nie będzie działać

Bez przesady. W niektórych laptopach tak jest. Łatwo odmienisz zachowanie klawiszy funkcyjnych, zmieniając jedną małą opcję w Biosie.

Uruchom BIOS

Następnie przejdź do opcji “Bios setup” i wybierz zakładkę “System Configuration”.

Strzałką na dół zjedź do opcji “Action keys mode” wciśnij “Enter”, zmień na “Disabled”.

Wciśnij przycisk “F10” by zapisać ustawienia (Nie musisz wciskać przycisku “Fn”).

Sprawdź wciskając jednocześnie klawisze Fn + F11.

Nie będzie działać to Ctrl + Shift.

Po wciśnięciu klawiszy uruchom ponownie laptopa.

Odnośnie gier to sprawdź/zmień ustawienia :wink:

Przecież CTRL+SCHIFT nie ma nic wspólnego z tym problemem.