Problemz ładowaniem xp

cześć wszystkim mam problem mianowicie chodzi o to, że gdy włączam komputer i ładuje się pasek windowsa xp to czasami się zacina coś szybko wyskakuje na niebiesko lub czarno (z taka szybkością iż nie można sprawdzić co to jest) i windows się restartuje.Przy odrobinie szczęścia (czasami 5 min. czasami 1h lub pół dnia) załapie za którymś razem i się włączy. Jeśli ktoś mia kiedyś do czynienia z podobnym problemem piszcie jak go rozwiązać.(Tylko nie piszcie o reinstalce)

Z góry wielkie dzięki xD

MrSmith7 , jeśli uda Ci się przedostać do systemu, to wciśnij klawisze “logo Win”+Pause/Break-> Zaawansowane-> klik na Ustawienia w sekcji Uruchamianie i Odzyskiwanie-> odhacz Automatycznie uruchom ponownie. Spisz kod błędu bluescreena (od STOP) i plik, który go powoduje, jeśli takowy jest wymieniony.

ok zrobie tak jak mówisz xD a potem co?

Potem podasz to, co spisałeś/aś na forum, a potem już będzie z górki :slight_smile:

Dziękuje pięknie ja włączy mi się komp to z pewnością napisze co to z plik xD

Jak Ci w czasie lądowania systemu wywala STOP to raczej w jego ustawieniach nie wyłączysz tego co pisali chłopaki, ale w czasie ładowania F8 i tam gdzie jest Tryb awaryjny i cała reszta jest “Wyłącz restart komputera po błędzie STOP” (czy jakoś tak, z pamięci pisze) i wybierasz to - system się ładuje normalnie, i zatrzymuje na błędzie STOP.

:roll:

Jeżeli tylko system się uruchomi i będzie wszystko dobrze działać, to da się ustawić to, o czym pisałam.

czy na pewno jest taka opcja?

:oops: :oops: :oops: Olcia - Sorki wielkie!

Opcja - jest na pewno, właśnie na nią patrzę i brzmi dokładnie tak “Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii systemu” - jest to ostatnia opcja w środkowej grupie, tuż nad “Uruchom system Windows normalnie” a pod “Tryb debugowania” - załaduje, wywali do błędu i się zatrzyma, ja w przypadku laptopa musiałem wtedy wyjmować bateria, resetu brak, na klawisz power i klawiaturę nie reagował.

Nie wiem, czy ona nie występuje tylko w XP SP3, bo nie raz korzystałem z tego menu i jej nie było (wtedy nie było jeszcze SP3), ostatnio zobaczyłem - jest.