Problemz pobieraniem w Chrome

Witam

 

Otóż nie mogę pobrać żadnego pliku w Chrome gdyż za każdym razem pobiera się plik instaler.zip  w systemie nie ma żadnych wirusów, koputer przeskanowany: AVG, AdwCleaner i Malware Bytes. Dodatkowo zrobione:

  1. Odinstaluj Chrome poprzez Panel Sterowania->Dodaj/Usuń programy. Zaznacz również, by usunąć wszystkie zgromadzone dane.

Spróbuj usunąć za pomocą Chrome http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html.

(możesz użyć wersji portable: http://www.revouninstaller.com/download-free-portable.php)

Zaznaczasz Chrome pośród dostępnych, zainstalowanych aplikacji i dajesz Odinstaluj.

Już odinstalowałam Chroma revo i dalej to samo

Dodam, że w ff pliki się normalnie ściągają.

Ale podczas deinstalacji przez Revo zostały usunięte wszystkie znalezione wpisy w rejestrze oraz pliki od Chrome?

To o czym piszesz wynika z zasady działania Google Chrome. Już wcześniej były informacje, że w przyszłości przeglądarka będzie blokować pliki za pomocą których można ściągnąć programy z takich portali jak dobreprogramy, czy Komputer Świat. Chodziło o to, że takie “pilociki” do ściągania programów, będą rozpoznawane jako pliki szkodliwe. Już kilka aktualizacji wstecz tak się działo,  że pojawiał się komunikat, że plik tego typu może być szkodliwy. Ale można było odrzucić sugestię i ściągnąć plik. Chyba od ostatnich dwóch aktualizacji pliki tego typu są z automatu blokowane. Ściągany jest tylko plik “installer.zip”, którego zawartości po rozpakowaniu nie można usunąć z dysku. Chyba, że się to zrobi np. za pomocą programu “Unlocker”. Problem o którym piszesz znika, gdy będziesz ściągał program np. z dobreprogramy, będąc zalogowanym na stronie. Wtedy nie ściągasz pliku pilotującego, tylko właściwy plik programu. Nie będziesz musiał się też martwić, że przy okazji możesz zainstalować sobie jeszcze kilka niechcianych śmieci.

gomezaddams czyściłam całego kompa z wpisami do rejestru, z profilami. WSZYSTKO.

Mroczny: ale wczoraj jednak udało mi się ściągnąć dwa normalne pliki. no cóż jakoś wytrzymam.

Udało Ci się, bo niektóre programy jak np. AdwCleaner ściągniesz bezpośrednio, ale zdecydowana większość, to albo FF, albo musisz być zalogowany na stronie, wtedy nie ma problemu. Czy masz problem z zalogowaniem się? W innym wypadku “installer.zip”! Tu masz link do pomocy Chrome. https://support.google.com/chrome/answer/6261569?vid=0-635798315735674696-2701518995

 

Jest dokładnie tak ja piszesz.  jużwszystko OK, Chrome się nie popsuło. “Znawcy” na forum pomocy chrome nie umieli tego stwierdzić.